Trwa ładowanie...

Lotnisko Hamburg. Jak dostać się do Hamburga i Lubeki?

Lotnisko w Hamburgu to największe lotnisko północnych Niemiec. Rocznie obsługuja znacznie powyżej 10 milionów turystów, a jego obszar to ponad 500 hektarów. Jak dostać się do Hamburga i Lubeki? Transfer z lotniska do centrum nie jest trudny - mamy do dyspozycji wszystkie formy komunikacji. Dotrzemy z niego do Hamburga w ciągu zaledwie 20 minut. Jeśli wybieramy się do Lubeki - także skorzystamy z tego lotniska.

Lotnisko Hamburg. Jak dostać się do Hamburga i Lubeki?Źródło: Pixabay.com
d1kr4jq
d1kr4jq

Lotnisko w Hamburgu jest punktem komunikacyjnym także dla podróżnych zmierzających do Lubeki. Do 2015 roku Lubeka w północnych Niemczech posiadała własne, duże lotnisko, które obsługiwało dużą część podróżnych, jednak okazało się, że musi ogłosić bankructwo. Dlatego bez względu na to, czy zmierzamy do Lubeki, czy Hamburga – skorzystamy z tego samego lotniska. Lubeka i Hamburg leżą około 750 kilometrów od Warszawy, dlatego jeśli wybierzemy te miasta na cel podróży – czeka nas tylko godzina lotu z Lotniska Chopina.

Hamburg dzieli od lotniska 8 kilometrów, więc samochodem czy taksówką dotrzemy tam bardzo szybko, a do Lubeki mamy około 60 kilometrów. W pobliżu lotniska przebiegają autostrady A1, A7 i A24.

Pobliskie większe miejscowości to Neumünster, Lubeka i Lüneburg. Do większych miast mamy stąd ponad godzinę samochodem – na przykład do Bremy jest 170 kilometrów.

d1kr4jq

Lotnisko w Hamburgu – transfer do centrum samochodem i taksówką

Transfer do Hamburga z lotniska to tylko 8 kilometrów, więc samochodem czy taksówką dotrzemy tam bardzo szybko. Lotnisko oferuje postoje profesjonalnych taksówek, gdzie spotkamy wykwalifikowanych kierowców o stosownym ubiorze i często ze znajomością języków obcych.

Na terenie tego rozległego lotniska znajduje się wiele parkingów, na łączną liczbę około 6 tysięcy miejsc. Większość z nich to parkingi, na których nie postoimy długo, a koszt postoju przez godzinę wynosi około 1 euro.

Parkingi P8 i P9 to parkingi długoterminowe. Tygodniowy postój będzie nas kosztować między 60, a 100 euro. Dwa tygodnie postoju na takim parkingu wynosi do 120 euro.

Lotnisko w Hamburgu – transfer koleją do centrum Hamburga

Na terenie Niemiec, w wielu miastach możemy się przemieszczać za pomocą sieci kolejek miejskich S-Bahn. Kurs z lotniska do centrum wyniesie nas około 3 euro, a kursy odbywają się co 10-15 minut. Warto wiedzieć, że jeśli planujemy podróż po kilku miastach Niemiec, możemy u przewoźnika wykupić bilet ważny w całej sieci, na przykład przez określony czas.

d1kr4jq

Lotnisko w Hamburgu – transfer do centrum autobusem

Centralny Dworzec Autobusowy znajduje się 14 kilometrów od lotniska. Dojedziemy tam z przystanku usytuowanego dość daleko od terminali. Do dyspozycji mamy tu linie nocne, które znacznie ułatwią nam podróż, jeśli przylecimy do Hamburga w nocy.

Linie autobusowe do centrum Hamburga to: 23, 26, 34, 39, 274, 292 i autobusy nocne. Jeżdżą do różnych dzielnic miasta ze sporą częstotliwością.

Dość blisko lotniska wsiądziemy też do metra – stacje znajduje się blisko wyjścia z terminala. Metro kursuje co 10 minut, a do centrum dowiezie nas błyskawicznie.

Lotnisko w Hamburgu – transfer do Lubeki

Z kolei do Lubeki mamy około 60 kilometrów, więc transfer samochodem i taksówką zajmie nam niespełna godzinę. Autostrada, którą dojedziemy do Lubeki z Lotniska w Hamburgu ma oznaczenie A1.

d1kr4jq

Między Hamburgiem a Lubeką kursują regularne autobusy i pociągi. Dworzec Centralny ZOB w Hamburgu oferuje autobusy, gdzie za bilet zapłacimy około 10 euro, a czas przejazdu wynosi około 55 minut. Pociągi kursują z częstotliwością mniej więcej 40 minut do godziny, a przejazd nimi zajmie nam około 40 do 50 minut.

W Lubece warto odwiedzić Stare Miasto, wpisane na listę dziedzictwa UNESCO.

Lotnisko w Hamburgu – warto wiedzieć

Strefa usług i handlu na Lotnisku w Hamburgu to tzw. Airport Plaza, gdzie znajdziemy większość interesujących punktów jak: kwiaciarnie, sklepy, restauracje, kantory itp. W terminalach także coś zjemy i kupimy, ale oferta jest tam mniejsza.

Niemcy leżą w strefie Schengen, dlatego nie będzie problemu, jeśli przesiadając się na tym lotnisku w inny samolot – będziemy chcieli zwiedzić miasto.

d1kr4jq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kr4jq