Trwa ładowanie...
d2fqw1v

Lotnisko w Hamburgu (Hamburg Airport Helmut Schmidt)

Największe atrakcje
Lotnisko w Hamburgu (Hamburg Airport Helmut Schmidt)
Kraj
Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com

Lotnisko w Hamburgu jest położony ok. 60 km od Lubeki i ok. 8 km od centrum Hamburga. To międzynarodowe lotnisko, które w 2007 roku obsłużyło ok. 12 mln pasażerów, a zostało otwarte w 1912 r. Jego powierzchnia wynosi 570 ha, a pracę tam znalazło ok. 12 tys. ludzi.

Do niedawna funkcjonowało również lotnisko w Lubece, które było lotniskiem regionalnym i obsługiwało metropolię Hamburga, jednakże nie było ono tak duże jak owe lotnisko w Hamburgu i w 2015 r. ogłosiło bankructwo. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z lotniska w Hamburgu, zwłaszcza że obsługuje bez problemu loty do Polski. Przejazd z Hamburga do Lubeki autostrada trwa ok. 1 godziny.

Port lotniczy Hamburg – sąsiednie miejscowości

Do lotniska w Hamburgu można w dość niedługim czasie dojechać autostradą A1 z Bremy (ok. 1 godziny 30 minut, ok. 130 km na południe od Hamburga), a także z innego, dużego miasta – Hanoveru (to odległość ok. 170 km, jedzie się autostradą najmniej ok. 2 godzin). Niedaleko znajduje się również Neumünster (to odległość ok. 60km). Tuż *obok portu lotniczego w Hamburgu *znajdują się także mniejsze miejscowości, takie jak Norderstedt, Elmshorn czy Ahrensburg.

Port lotniczy Hamburg – loty z Polski

Do Hamburga możemy przylecieć z Polski w bardzo krótkim czasie. Z Lotniska Chopina w Warszawie dolecimy lotem bezpośrednim – zarówno w godzinach porannych, jak i późnowieczornych – podróż trwa ok. 2 godziny, a bilet w obie strony kosztować nas może zaledwie 880 zł.

Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które planują weekendowy wypad do Hamburga lub Lubeki czy pobliskich miejscowości. Do Hamburga dolecimy również z lotniska Krakow-Balice, ale z przesiadką w Warszawie. Cały lot może trwać ok. 4 h. Podobnie jest z lotem z lotniska w Gdańsku i Wrocławiu.

Port lotniczy Hamburg – kierunki zagraniczne

Lotnisko w Hamburgu obsługuje niesamowitą liczbę lotów do wielu państw. Podzielony jest na dwa terminale, z czego z pierwszego terminala można dolecieć w sumie do 29 krajów, a z drugiego – do 24 krajów. Prócz lotów do Polski, lotnisko w Hamburgu obsługuje także loty do europejskich państw: Hiszpanii, Rosji, Ukrainy, Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Wegier itp.

Loty z Hamburga odbywają się także w kierunku Wysp Kanaryjskich, Tunezji, Turcji, Iranu, Egiptu, a nawet – sezonowo – do Kanady i Stanów Zjednoczonych.

Port lotniczy Hamburg – linie lotnicze

Wśród największych obsługiwanych linii lotniczych przez lotnisko w Hamburgu jest linia Air Berlin, która kieruje pasażerów głównie do miast Hiszpanii i Niemiec. Prócz tego ogromną ilość lotów obsługuje TUIfly (Włochy, Hiszpania, Izrael itp.). Z Hamburga wylatują również samoloty Wizz Air, TAP Portugal, rodzimy LOT, Ryanair, Easy Jet i, oczywiście, Lufthansa, która jest największym w Niemczech przewoźnikiem lotniczym, istniejącym już od lat 50. XX w.

Lotnisko w Hamburgu (Hamburg Airport Helmut Schmidt)
Czas lotu / jazdy samochodem

czas jazdy samochodem: ok. 8 godz., czas lotu: ok. 2 godz

Strefa czasowa

UTC+1

Waluta

euro (EUR), 1 euro = ok. 4,30 zł

Godziny otwarcia

całodobowo

Orientacyjna odległość

ok. 800 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fqw1v
d2fqw1v
d2fqw1v