Trwa ładowanie...
d1fr45z

Lotnisko Keflavik (Keflavik Internarional Airport)

Największe atrakcje
Lotnisko Keflavik (Keflavik Internarional Airport)
Kraj
d1fr45z
Startujący samolot z Lotniska Keflavik Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Lotnisko Keflavik – informacje ogólne

Lotnisko Keflavik, a właściwie Leifur Eiríksson International Air Terminal in Keflavík znajduje się ok. 48 km od Rejkiawiku. To główny port lotniczy dla turystów odwiedzających Islandię i najczęściej wybierany punkt startowy podróży nie tylko do Rejkiawiku, ale także całej wyspy.

Lotnisko Keflavik jest otwarte 24 h na dobę każdego dnia tygodnia. Wszystkie lokale usługowe, z jakich możemy tutaj skorzystać są zlokalizowane w hali odlotów i objęte strefa bezcłową, sa więc wolne od podatków i cła.

Lotnisko Keflavik – udogodnienia

Wnętrze Lotniska Keflavik zostało zaprojektowane z myślą o podróżujących, a wszelkie udogodnienie, jakie się tu znalazły spełniają nawet najbardziej wyśrubowane standardy. Jasne wnętrze gustownie urządzone i wyposażenie zapewniające duży komfort turystom sprawiają, że nawet długie oczekiwanie na samolot na Lotnisku Keflavik nie jest tak uciążliwe.

W dodatku czas ten można z pożytkiem wykorzystać na zakupy w strefie bezcłowej, w której znajdują się produkty najbardziej znanych światowych marek. Warto wiedzieć, że towary bezcłowe z Lotniska Keflavik mają bardzo konkurencyjne ceny w porównaniu do innych sklepów lotniskowych w Europie.

Lotnisko Keflavik – transport

Specjalna linia autobusowa zapewnia transfer z Lotniska Keflavik do Rejkiawiku. System komunikacji Rejkiawiku z Lotniskiem Keflavik został opracowany tak, żeby busy z miasta wyjeżdżały na 2,5 godziny przed odlotem samolotu. Podróż busem zajmuje ok. 40–50 min. Transfer na linii Lotnisko Keflavik i Rejkiavik obsługują również firmy taksówkarskie, które stacjonują na lotnisku. Ważna informacja dla zmotoryzowanych jest taka, że parking na Lotnisku Keflavik jest darmowy przez pierwsze 15 minut.

Podróżując po Islandii, warto skorzystać z możliwości wynajęcia samochodu, co znacznie podnosi komfrot zwiedzania wyspy. Firmy wypożyczające samochody mają swoje siedziby na Lotnisku Keflavik.

Lotnisko Kefalvik – miasta w pobliżu

Nieopodal Lotniska Keflavik (ok. 20 km) znajduje się słynna Błękitna Laguna Islandii w mieście Grindavik. Natomiast samo Keflavik warto odwiedzić ze względu na zlokalizowane tutaj Muzeum Rock'n'Rolla. Trasa zwiedzania Islandii powinna oczywiście uwzględnić również Rejkiawik – stolicę wyspy.

Jak dolecieć z Polski do Lotniska Keflavik?

Bezpośrednie loty z Polski do Lontiska Keflavik oferuje tylko Lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Podróż z 1 przesiadką po drodze możemy natomiast odbyć z lotnisk w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Bezpośrednie połączenia zapewnia linia Wizz Air.

Lotnisko Keflavik (Keflavik Internarional Airport)
Czas lotu / jazdy samochodem

4 h 10 min / 92 h

Strefa czasowa

GMT (UTC+0)

Waluta

korona islandzka (100 ISK ma wartość ok. 2,60 PLN)

Godziny otwarcia

Lotnisko Keflavik jest otwarte całodobowo 7 dni w tygodniu

Orientacyjna odległość

3 646 km

d1fr45z
d1fr45z
d1fr45z
d1fr45z