Trwa ładowanie...
d1dbr8k

Lotnisko Moskwa-Wnukowo - VKO

Największe atrakcje
Lotnisko Moskwa-Wnukowo - VKO
Kraj
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Lotnisko Moskwa-Wnukowo jest trzecim najważniejszym lotniskiem w Moskwie, stolicy Rosji. Położone jest na południowy zachód od centrum Moskwy w odległości 28 km. Lotnisko Wnukowo znajduje się w dzielnicy-eksklawie Moskwy, to znaczy że mieści się poza granicami stolicy, ale wciąż należy do jej obszaru administracyjnego (obwodu). Lotnisko Wnukowo w 2013 r obsłużyło ok. 11 mln pasażerów.

Lotnisko Moskwa-Wnukowo – sąsiednie miejscowości

Bezpośrednio z tym moskiewskim lotniskiem jest połączona sieć kolejowa, która jest głównym środkiem transferu do centrum Moskwy.

Lotnisko Wnukowo otoczone jest małymi miejscowościami, znajdującymi się przy Moskwie w obwodzie moskiewskim (np. Burtsevo, Izvarino). Najbliżej położonym miastem obwodowym poza Moskwą jest Kaługa: od lotniska dzieli ją ok. 150 km. Jeszcze bliżej leży Obnińsk (ok. 80 km). Niedaleko lotniska Wnukowo leży również Tuła (ok. 200 km).

Lotnisko Moskwa-Wnukowo – loty z Polski

Do lotniska Wnukowo nie dolecimy lotem bezpośrednim z Polski. Jeżeli chcemy tam wylądować, musimy najpierw wybrać się do Mińska (Białoruś) z Lotniska Chopina w Warszawie, a potem stamtąd lecieć do Rosji.

Sam lot nie jest długi, ponieważ trwa w sumie ok. 3 godziny, ale trzeba doliczyć czas oczekiwania na lotnisku w Mińsku. Zatem cała podróż liczona z przesiadką trwa ok. 8 godzin. Taki lot w obie strony kosztuje ok. 1300 zł. To rozwiązanie wydaje się najbardziej ekonomiczne, gdyż inne loty odbywają się przez Turcję, trwają bardzo długo (zazwyczaj ok. 12 godzin) i są bardzo drogie. Jeżeli chcemy dostać się bezpośrednio do Moskwy za stosunkowo niewielką cenę i w ok. 3 godziny, lećmy samolotem na lotnisko Moskwa-Szeremietiewo, gdyż to moskiewskie lotnisko obsługuje bezpośrednie połączenia z Warszawą.

Lotnisko Moskwa-Wnukowo – kierunki zagraniczne

W odróżnieniu do dwóch pozostałych największych lotnisk w Moskwie, lotnisko Moskwa-Wnukowo obsługuje przede wszystkim loty w obrębie Rosji i blisko położonych państw Azji. Dodatkowo obsługuje linie, których samoloty docierają do miast niemieckich, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Francji, Turcji, Wegier i innych.

Lotnisko Moskwa-Wnukowo – linie lotnicze

To lotnisko obsługuje przede wszystkim loty linii UTair Aviation, Aerofłotu, Turkish Airlines, również I Fly i Wizz Air, który obsługuje loty na trasie Moskwa – Budapeszt. Na lotnisko Moskwa-Wnukowo dolatują również samoloty linii Gazpromavia, której właścicielem jest rosyjski Gazprom i która obsługuje połączenia m.in. do Kazania.

Lotnisko Moskwa-Wnukowo - VKO
Czas lotu / jazdy samochodem

czas lotu: ok. 2 godzin

Strefa czasowa

UTC+03:00

Waluta

rubel (RUB)

Godziny otwarcia

całodobowo

Orientacyjna odległość

ok. 1 200 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dbr8k
d1dbr8k
d1dbr8k