Trwa ładowanie...

Lotnisko Newark-Liberty (EWR). Jak się dostać do centrum Nowego Jorku?

Lotnisko Newark-Liberty znajduje się 25 kilometrów na południowy zachód od nowojorskiego Manhattanu, w pobliżu miast Newark i Elizabeth, na terenie stanu New Jersey. Jak się dostać do centrum Nowego Jorku?
Share
Z portu lotniczego Newark-Liberty można w prosty sposób dostać się do centrum Nowego Jorku
Z portu lotniczego Newark-Liberty można w prosty sposób dostać się do centrum Nowego JorkuŹródło: Domena publiczna, Fot: Fan Railer
d379jmd

Port lotniczy Newark-Liberty (EWR) jest jednym z głównych lotnisk obsługujących Nowy Jork, a przy tym należy do tych o nawiększym natężeniu ruchu. Znajdują się na nim trzy terminale, a loty z Polski kierowane są do terminalu B.

Port lotniczy Newark-Liberty (EWR) – do centrum taksówką

Z portu lotniczego Newark-Liberty bezpośrednio do centrum Nowego Jorku można dojechać taksówką. Przejazd wyceniany jest zgodnie ze wskazaniami licznika. Kurs bez opłat dodatkowych powinien kosztować około 45–60 dolarów, a po doliczeniu opłat związanych z przejazdem przez tunele oraz napiwku kwota może wynieść do ok. 90 dolarów.

d379jmd

Postoje taksówek przy terminalu B znajdziemy przy drzwiach 2 (poziom 1) oraz przy drzwiach 8 (poziom 2).

Port lotniczy Newark-Liberty (EWR) – do centrum pociągiem

Z lotniska Newark-Liberty można dojechać koleją AirTrain z terminalu do dworca Newark Liberty International Airport Station. Stamtąd kursują pociągi do Penn Station w Nowym Jorku – czas jazdy wynosi około 25 minut, a cena 13 dolarów. Przejazd pociągiem AirTrain w obrębie lotniska Newark-Liberty jest darmowy.

d379jmd

Port lotniczy Newark-Liberty (EWR) – do centrum autobusem

Na Manhattan (Grand Central Terminal) można dojechać z lotniska Newark-Liberty autobusami ekspresowymi, z których najtańsze bilety można otrzymać w cenie 16 dolarów w jedną stronę, a przeciętne koszty wynoszą ok. 30–45 dolarów; podróż trwa 45 minut.

Autobusy dojeżdżają nie tylko do Midtown na Manhattanie, ale też do Port Authority i Bryant Park. Z lotniska Newark-Liberty można też dojechać autobusem do Newark i tam przesiąść się w linię do Nowego Jorku.

Port lotniczy Newark-Liberty (EWR) – do centrum samochodem

Na lotnisku Newark-Liberty dostępne są parkingi krótkoterminowe, dobowe i długoterminowe. Za godzinę postoju na parkingu krótkoterminowym zapłacimy około 6 dolarów, a parking dobowy kosztuje 25–30 dolarów. Do parkingu długoterminowego można dojechać bezpłatnie autobusem (5 kilometrów). Za postój zapłacimy ok. 20 dolarów za dobę, a za każde kolejne 8 godzin dopłacimy ok. 6 dolarów.

Do lotniska Newark-Liberty prowadzi droga U.S. Route 1/9, którą można dojechać do dróg 81 i międzystanowej I-78. Jadąc drogą 1/9 na północ, dotrzemy do mostu Pulaski Skyway, który prowadzi do Holland Tunnel, a następnie do nowojorskiego Dolnego Manhattanu.

d379jmd

Podziel się opinią

Share
d379jmd
d379jmd