Trwa ładowanie...
d2txdit

Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé (BVA)

Największe atrakcje
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé (BVA)
Kraj
Wikimedia Commons GNU Free Documentation License
Źródło: Wikimedia Commons GNU Free Documentation License

Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé położone jest 84 km na północ od centrum Paryża, w pobliżu Beauvais, w miejscowości Tillé.

Lotnisko Beauvais-Tillé - opis

Lotnisko w Beauvais to najmniejsze z trzech lotnisk skupionych wokół aglomeracji paryskiej (inne to Paryż-Charles de Gaulle i Paryż-Orly). Obsługuje głównie tanie linie lotnicze, a rocznie przylatuje i odprawia się tu prawie 3 miliony pasażerów.

Lotnisko Beauvais-Tillé połączone jest z centrum Paryża linią autobusową dopasowaną do godzin przylotów i odlotów, a także airbusem OUIBUS z lotniskiem Paryż-Charles de Gaulle.

Lotnisko Beauvais-Tillé - pobliskie miasta

Lotniska aglomeracji paryskiej (Beauvais-Tillé, Paryż-Charles de Gaulle i Paryż-Orly) obsługują ruch pasażerski w północnej części Francji, ponieważ najbliższe lotniska położone są średnio 400 km - 450 km na południe i południowy zachód od Paryża, w miejscowościach Nantes, Rennes i Clermont-Farrand.

Podróżujący do lotniska Beauvais-Tillé za swój cel turystyczny mają przede wszystkim Paryż, jednak w pobliżu francuskiej stolicy zwiedzić można dużo więcej. Warto bowiem udać się do Saint Denis, miasteczka tuż przy Paryżu, gdzie według lokalnych podań miasto miało mieć swój poczatek. Znajduje sie tam Bazylika św. Dionizego, nekropolia, w której chowano władców Francji.

Innymi miastami, do których warto się wybrać będąc w okolicy Paryża i lotniska Beauvais-Tillé jest Orlean, gdzie urodziła się i mieszkała osławiona Joanna d'Arc oraz Reims, znane głownie za sprawą perełki gotyku - Katedry Notre-Dame de Reims. Lotnisko Beauvais-Tillé to również miejsc skąd z łatwością udamy się nad Loarę, wzdłuż której prowadzi szlak turystyczny z pięknymi zamkami.

Lotnisko Beauvais-Tillé - loty z Polski

Z Polski na lotnisko Beauvais-Tillé dolecimy bezpośrednio Ryanairem z Warszawy, Wrocławia i Krakowa, Wizz Airem z Katowic i Gdańska, a także Easy Jetem z Krakowa. Ceny biletów wahają się między 70 zł a 270 zł. Najtaniej polecimy z Wrocławia, a największym wydatkiem może okazać się podróż z Gdańska.

Lot z Polski na lotnisko Beauvais-Tillé z przesiadką możliwy jest z Katowic. Podróż odbyłaby się linią Vueling do Lizbony, a stamtąd EasyJetem do Paryża, na lotnisko Beauvais-Tillé. Koszt podróży w jedną stronę to około 400 zł.

Lotnisko Beauvais-Tillé - kierunki zagraniczne

Najwięcej lotów z lotniska Beauvais-Tillé odbywa się do Włoch (np. Bari, Bolonia, Mediolan, Rzym, Wenecja, Turyn i Werona). Innymi popularnymi kierunkami są miasta hiszpańskie: Alicante, Barcelona, Saragossa, Walencja, Sewilla i Madryt.

Poza tym z lotniska Beauvais-Tillé można dolecieć do Portugalii (Porto i Faro), Moładawii (Kiszyniów) i Rumunii (na przykład do Bukaresztu, Bacau). Z lotniska w Beauvais odlatują również samoloty do węgierskiego Debrecenu i do Bratysławy.

Lotnisko oferuje także transport lotniczy do Maroko, na Wyspy Brytyjskie, do Skandynawii, do Krajów Bałtyckich, na Wyspy Normandzkie i na Bałkany. Z lotniska Beauvais-Tillé odbywają się loty krajowe do Ajaccio i Beziers.

Lotnisko Beauvais-Tillé obsługuje następujące linie lotnicze: Air Moldova, Blue Air, Blue Islands, Ryanair, Volotea i Wizz Air.

Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé (BVA)
Czas lotu / jazdy samochodem

2,5 h samolotem / 14 h samochodem

Strefa czasowa

UTC+01:00

Waluta

euro (EUR)

Godziny otwarcia

6:00-23:00

Ceny biletów

- bezpośrednie od 70 zł do 270 zł;
- z przesiadką ok. 400 zł.

Orientacyjna odległość

1 600 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2txdit
d2txdit
d2txdit