Trwa ładowanie...
d2ffrjf

Lotnisko Porto Francisco Sá Carneiro (OPO)

Największe atrakcje
Lotnisko Porto Francisco Sá Carneiro (OPO)
Kraj
Wikimedia Commons Attribution-Share Alike 4.0 International
Źródło: Wikimedia Commons Attribution-Share Alike 4.0 International

W Porto znajduje się Lotnisko Porto Francisco Sá Carneiro. Lotnisko nazwano na cześć portugalskiego polityka, byłego premiera Republiki Portugalii. Lotnisko w Porto należy do sieci lotnisk państwowych ANA.

Lotnisko Porto Francisco Sá Carneiro - pobliskie miasta

W pobliżu lotniska Porto znajduje się kilka miasteczek wartych odwiedzenia. Jednym z nich jest Póvoa de Varzim, gdzie urodził się wybitny portugalski pisarz Eça de Queiróz. Dojechać tam można bezpośrednioz lotniska metrem (linią E z przesiadką do linii B na stacji Verdes).

Ponadto, będąc w okolicach lotniska Porto, warto zwiedzić także Guimarães, kolebkę państwa portugalskiego, Bragę, nazywaną „miastem kościołów” i Aveiro, miejscowość usianą kanałami, która znana jest jako „portugalska Wenecja”. Do wszystkich tych miast można dostać się tzw. shattlesami, czyli autobusami prywatnych korporacji lub pociągami podmiejskimi CP z dworca São Bento (jadąc z lotniska w Porto, należy wsiąść do metra linii E, a następnie przesiąść się na stacji Trinidade do linii D, w kierunku Santo Ouvido, przystanek wysiadkowy to São Bento).

Na trasie do Aveiro warto wstąpić również do Miramar, miejscowości nadmorskiej z piaszczystą plażą i uroczą kapliczką na samym brzegu. Do Miramar można udać się z Porto także rowerem, ponieważ wzdłuż brzegu ciągnie się trakt rowerowy.

Lotnisko Porto Francisco Sá Carneiro - loty z Polski

Na lotnisko w Porto bezpośrednio dostać można się z Warszawy i Krakowa. Loty obsługuje Ryanair, a ceny biletów w jedną stronę wahają się od 250 zł do 500 zł.

Z pozostałych polskich lotnisk dolecimy do Porto z przesiadką w Monachium, Londynie lub Berlinie. Ceny biletów w jedną stronę wyniosą od 700 zł do 1500 zł.

Lotnisko Porto Francisco Sá Carneiro - kierunki zagraniczne

Lotnisko Porto obsługuje ruch lotniczy z niemal całego świata. Większość połączeń wewnątrz Europy wykonuje Ryanair, łączy Porto ze stolicami europejskimi, a także większymi miastami, takimi jak Hamburg, Liverpool, Barcelona czy Bordeaux.

Porto ma także połączenie bezpośrednie w Wyspami Kanaryjskimi, Toronto, Montrealem, Caracas, Rio de Janeiro, Salvadorem de Bahia i São Paulo.

Z lotniska w Porto można polecieć liniami SATA, EasyJet lub Porugália Airlines także do innych miejscowości portugalskich: Lizbony, Faro, Funchal (Madera) i Ponta Delgada (Azory).

Lotnisko Porto Francisco Sá Carneiro - linie lotnicze

Porto Sá Carneiro obsługuje przyloty i odloty 26 linii lotniczych.

Na lotnisku lądują samoloty linii narodowych, takie jak: Air Algerie, Air France, British Airways, Brussels Airlines, Chech Airlines, Iberia, KLM, Lufthansa, Luxair, Swiss International Airlines, TAP Portugal, Royal Air Maroc i Turkish Airlines.

Lotnisko w Porto współpracuje także z komercyjnymi liniami lotniczymi: Aigle Azur, Air Europa, Air Transat, Eurowings, Monarch Airlines, Norwegian, SATA Açores Airlines, TAAG, Transavia.com, a także Vueling.

Loty do Porto obsługiwane są również przez tanie linie lotnicze, takie jak: Ryanair, Wizz Air i EasyJet.

Lotnisko Porto Francisco Sá Carneiro (OPO)
Czas lotu / jazdy samochodem

4h samolotem / 30 h samochodem

Strefa czasowa

UTC±00:00

Waluta

euro (EUR)

Godziny otwarcia

całodobowe

Ceny biletów

od 250zł do 1500 zł

Orientacyjna odległość

3200 km samochodem

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ffrjf
d2ffrjf
d2ffrjf