Trwa ładowanie...
d1q6lcj

Lotnisko Porto Francisco Sá Carneiro (OPO)

Największe atrakcje
Lotnisko Porto Francisco Sá Carneiro (OPO)
Kraj
d1q6lcj
Lotnisko Porto Sá Carneiro należy do sieci lotnisk państwowych ANA Wikimedia Commons Attribution-Share Alike 4.0 International
Źródło: Wikimedia Commons Attribution-Share Alike 4.0 International

W Porto znajduje się Lotnisko Porto Francisco Sá Carneiro. Lotnisko nazwano na cześć portugalskiego polityka, byłego premiera Republiki Portugalii. Lotnisko w Porto należy do sieci lotnisk państwowych ANA.

Lotnisko Porto Francisco Sá Carneiro - pobliskie miasta

W pobliżu lotniska Porto znajduje się kilka miasteczek wartych odwiedzenia. Jednym z nich jest Póvoa de Varzim, gdzie urodził się wybitny portugalski pisarz Eça de Queiróz. Dojechać tam można bezpośrednioz lotniska metrem (linią E z przesiadką do linii B na stacji Verdes).

Ponadto, będąc w okolicach lotniska Porto, warto zwiedzić także Guimarães, kolebkę państwa portugalskiego, Bragę, nazywaną „miastem kościołów” i Aveiro, miejscowość usianą kanałami, która znana jest jako „portugalska Wenecja”. Do wszystkich tych miast można dostać się tzw. shattlesami, czyli autobusami prywatnych korporacji lub pociągami podmiejskimi CP z dworca São Bento (jadąc z lotniska w Porto, należy wsiąść do metra linii E, a następnie przesiąść się na stacji Trinidade do linii D, w kierunku Santo Ouvido, przystanek wysiadkowy to São Bento).

Na trasie do Aveiro warto wstąpić również do Miramar, miejscowości nadmorskiej z piaszczystą plażą i uroczą kapliczką na samym brzegu. Do Miramar można udać się z Porto także rowerem, ponieważ wzdłuż brzegu ciągnie się trakt rowerowy.

Lotnisko Porto Francisco Sá Carneiro - loty z Polski

Na lotnisko w Porto bezpośrednio dostać można się z Warszawy i Krakowa. Loty obsługuje Ryanair, a ceny biletów w jedną stronę wahają się od 250 zł do 500 zł.

Z pozostałych polskich lotnisk dolecimy do Porto z przesiadką w Monachium, Londynie lub Berlinie. Ceny biletów w jedną stronę wyniosą od 700 zł do 1500 zł.

Lotnisko Porto Francisco Sá Carneiro - kierunki zagraniczne

Lotnisko Porto obsługuje ruch lotniczy z niemal całego świata. Większość połączeń wewnątrz Europy wykonuje Ryanair, łączy Porto ze stolicami europejskimi, a także większymi miastami, takimi jak Hamburg, Liverpool, Barcelona czy Bordeaux.

Porto ma także połączenie bezpośrednie w Wyspami Kanaryjskimi, Toronto, Montrealem, Caracas, Rio de Janeiro, Salvadorem de Bahia i São Paulo.

Z lotniska w Porto można polecieć liniami SATA, EasyJet lub Porugália Airlines także do innych miejscowości portugalskich: Lizbony, Faro, Funchal (Madera) i Ponta Delgada (Azory).

Lotnisko Porto Francisco Sá Carneiro - linie lotnicze

Porto Sá Carneiro obsługuje przyloty i odloty 26 linii lotniczych.

Na lotnisku lądują samoloty linii narodowych, takie jak: Air Algerie, Air France, British Airways, Brussels Airlines, Chech Airlines, Iberia, KLM, Lufthansa, Luxair, Swiss International Airlines, TAP Portugal, Royal Air Maroc i Turkish Airlines.

Lotnisko w Porto współpracuje także z komercyjnymi liniami lotniczymi: Aigle Azur, Air Europa, Air Transat, Eurowings, Monarch Airlines, Norwegian, SATA Açores Airlines, TAAG, Transavia.com, a także Vueling.

Loty do Porto obsługiwane są również przez tanie linie lotnicze, takie jak: Ryanair, Wizz Air i EasyJet.

Lotnisko Porto Francisco Sá Carneiro (OPO)
Czas lotu / jazdy samochodem

4h samolotem / 30 h samochodem

Strefa czasowa

UTC±00:00

Waluta

euro (EUR)

Godziny otwarcia

całodobowe

Ceny biletów

od 250zł do 1500 zł

Orientacyjna odległość

3200 km samochodem

d1q6lcj
d1q6lcj
d1q6lcj
d1q6lcj