Trwa ładowanie...
d4jw3eq

Lotnisko Seul-Incheon

Największe atrakcje
Lotnisko Seul-Incheon
Kraj
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

W 2015 r. Lotnisko Seul-Incheon obsłużyło 49 milionów pasażerów. To sprawia, że port lotniczy Seulu jest uznawany za 8 na świecie najbardziej ruchliwe lotnisko. Jeśli zaś chodzi o transport towarów, to Lotnisko Seul-Incheon uchodzi za 4 najbardziej efektywne pod tym względem na świecie.

Lostnisko Seul-Incheon – położenie

Lotnisko Seul-Inchon, oficjalnie nazywany Incheon International Airport, jest położone ok. 50 km na wschód od stolicy Korei Południowej – Seulu. Lotnisko obsługuje głównie linie lotnicze: Aisiana Airlines, Jeju Air, Korean Air i Polar Air Cargo. Lotnisko Seul-Incheon funckjonuje jako lotnicze centrum transportu pasażerów i towarów w całej Wschodniej Azji.

Lotnisko Seul-Incheon – transport

Na Lotnisku Seul-Incheon można skorzystać z co najmniej kilku rodzajów transferu do miasta. Bardzo popularnym wśród turystów rozwiązaniem jest skorzystanie z przejazdu kolejowego. Airport Express – AREX to najwygodniejszy z przewoźników obsługujących trasę między Lotniskiem Seul-Incheon i centrum Seulu. Pociąg pozwala dotrzeć do docelowego miejsca w mniej niż godzinę. Warto wiedzieć, że pociągiem z Lotniska Seul-Incheon można dotrzeć również na stację metra.

Maglev, czyli kolej magnetyczna została uruchomiona na Lotnisku Seul-Incheon w 2016 r. Na razie ma długość 6 km i łączy Lotnisko Seul-Incheon ze stacją kolejową linii AREX i seulskim metrem.

Bardzo wielu przewoźników autobusowych również oferuje transfer z Lotniska Seul-Incheon do centrum i okolic. Możemy wybierać spośród kilku typów autobusów różniących się od siebie standardem: Local City Bus, Cross-country, Limousine–Standard i Limousine–Deluxe.

Dużo wygodniejszym sposobem na transfer z Lotniska Seul-Incheon do centrum jest złapanie taksówki. Rekomendowane taryfy o zwykłym standardzie są pomalowane na pomarańczowo albo biało-srebrno. Luksusowe pojazdy są natomiast czarne ze złotymi paskami i plastikowym żółtym znaczkiem na dachu. Większy grupy turystów mogą skorzystać z tzw. jumbo taxis, które pomieszczą więcej osób niż luksusowe taryfy, ale cena przejazdu nie różni się od tej w taksówce deluxe. Dobrą radą dla obcokrajowców jest skorzystanie z "międzynarodowych taksówek", których kierowcy mówią po chińsku, japońsku i angielsku. Samochody tej firmy są czarne z pomarańczowymi paskami albo pomarańczowe.

Lotnisko Seul-Incheon – dalsza podróż

Podróżując do Seulu, warto dołożyć nieco drogi, żeby zobaczyć bardzo popularną atrakcję turystyczną Korei Południowej – Wyspę Jeju. To przepiękne miejsce z zachwycającą przyrodą i zarazem największa wyspa Korei Południowej. Przelot z Lotniska Seul-Incheon na Wyspę Jeju jest stosunkowo tani, co sprawia, że to bardzo częsty kierunek dalszej podróży wśród turystów odwiedzających Seul.

Jak dolecieć z Polski do Lotniska Seul-Incheon

Bezpośrednie loty z Polski do Seulu umożliwia LOT, ale tylko z Warszawy. Bilety kosztują jednak sporo, a jeśli uda się znaleźć takie poniżej 2000 PLN, to już można w zasadzie uznać, że są tanie. Miłośnicy tanich lotów mogą spróbować podróży z przesiadkami, np. wybierając lotniska w innych miastach Europy: Paryżu, Londynie, Frankfurcie. Tańsza opcja to także lot do Chin i stamtąd, np. z Pekinu do Seulu.

Lotnisko Seul-Incheon
Czas lotu / jazdy samochodem

9 h 40 min (bezpośredniego lotu)

Strefa czasowa

KST

Waluta

won południowokoreański (KRW) 1000 KRW = 3,5 PLN

Przykładowe ceny

– przejazdem autobusem standardowym z Lotniska Seul-Incheon do Seulu: 7 500–8000 KRW (ok. 25 PLN)
– podróż standardową taksówką z Lotniska Seul-Incheon do centrum kosztuje od 60,000 do 100,000 KRW (ok. 200–300 PLN)
– pół godziny postoju na parkingu krótkoterminowym 1 200 KRW (ok 4 PLN)

Godziny otwarcia

całodobowe

Orientacyjna odległość

7 751 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jw3eq
d4jw3eq
d4jw3eq