Trwa ładowanie...
d2muekm

Lotnisko Sewilla - San Pedro Airport

Największe atrakcje
Lotnisko Sewilla - San Pedro Airport
Region
iStock
Źródło: iStock

Lotnisko Sewilla, inaczej nazywane również San Pedro Airport, jest położone w południowej Hiszpanii 10 km na północny wschód od Sewilli.

Lotnisko Sewila – najważniejsze informacje

Architektura Lotniska Sewilla nawiązuje do kulturowych korzeni Sewilli i wykorzystuje trzy najważniejsze dla niej komponenty: meczet, pałac i drzewka pomarańczowe. Lotnisko Sewilla obsługuje co prawda loty międzynarodowe, ale głównie służy do obsługi połączeń krajowych, czego dowodzi roczna liczba turystów korzystających z portu lotniczego na poziomie 2 milionów.

Lotnisko Sewilla – udogodnienia

Czas spędzony na Lotnisku Sewilla możemy umilić sobie, korzystając z wielu udogodnień, jakie turystom zapewnia administracja lotniska. Do standardowych usług oferowanych przez lotniska należy darmowe Wi-Fi, restauracje i sklepy wolnocłowe. Na lotnisku Sewilla możemy z nich korzystać. Bardzo przydatne mogą okazać się również policja, centrum opieki medycznej czy oddział poczty. Lotnisko Sewilla może posłużyć również jako miejsce do organizacji biznesowych spotkań, ponieważ udostępnia salę VIP za odpowiednią opłatą.

Lotnisko Sewilla – transport

Jeśli chodzi o transfer z Lotniska Sewilla do centrum, to właściwie możemy wybierać między dwoma opcjami: autobusem albo taksówką. Autobus EA kursuje między 4:30 a 25:15, zawożąc przyjezdnych do centrum Sewilli. Pojedynczy bilet kosztuje 4 EUR, a podróż trwa ok. 30 min.

Na zewnątrz terminalu Lotniska Sewilla znajduje się postój taksówek. Czekają one w godzinach przylotów samolotów i zawożą turystów do Sewilii za ok. 20–25 EUR. Podróż zajmuje ok. 30 min.

Jeśli zamierzamy zwiedzić całą Andaluzję, dobrze jest skorzystać z opcji wynajmu samochodu, co znacznie podnosi komfort podróżowania. Na Lotnisku Sewilla działa kilka firm oferujących takie usługi. Cena dobowego wynajmu samochodu wynosi ok. 20 EUR.

Lotnisko Sewilla – miasta w pobliżu

Podczas pobytu w Sewilii warto odwiedzić również okoliczne miasta turystyczne. Około godzinę drogi od Lotniska Sewilla znajduje się słynne hiszpańskie miast – Kordoba. Dwie godziny drogi od Lotniska Sewilla wystarczy, żeby dotrzeć do Faro w Portugalii. Turyści często odwiedzają również miasto Huelva leżące u ujścia rzeki Tinto do Atlantyku.

Jak dolecieć z Polski do Lotniska Sewilla?

Niestety, nie jest możliwe bezpośrednie połączenie lotnicze Polski z Sewillą. Najłatwiej dotrzeć z Polski do Lotniska Sewilla, korzystając z przesiadki w Amsterdamie, Barcelonie albo Rzymie. Polskie lotniska oferująca takie połączenie to: Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk i Katowice.

Lotnisko Sewilla - San Pedro Airport
Czas lotu / jazdy samochodem

30 h / min. 3 h

Strefa czasowa

CEST

Waluta

euro (EUR)

Godziny otwarcia

lotnisko otwarte całodobowo

Orientacyjna odległość

3 337 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2muekm
d2muekm
d2muekm