Trwa ładowanie...
Agnieszka Krasa
28-07-2017 07:32

Lotnisko Warszawa-Modlin (WMI). Jak dostać się do centrum miasta?

Lotnisko Warszawa-Modlin (WMI) ma prognozowaną przepustowość na poziomie do 3,5 miliona pasażerów w skali roku. Przez 5 lat istnienia przez jego płytę przewinęło się już przeszło 11 milionów osób, a obiekt na Okęciu został faktycznie skutecznie odciążony. Całkowity koszt inwestycji w port lotniczy Warszawa-Modlin przekroczył łącznie 451 milionów złotych. Jak dostać się do centrum miasta?

Lotnisko Warszawa-Modlin (WMI). Jak dostać się do centrum miasta?Źródło: PAP, fot: Marcin Obara
d489k7s
d489k7s

Port lotniczy Warszawa-Modlin (WMI) – z lotniska do centrum taksówką

Postój taksówek na terenie portu lotniczego Warszawa-Modlin (WMI) zlokalizowany jest tuż po wyjściu z hali przylotów terminalu obiektu. Obsługują go dwie legalne korporacje taksówkarskie i to jedynie z ich usług bezpiecznie jest korzystać. Do ścisłego centrum Warszawy dojeżdża się, zależnie od sytuacji na drogach, w co najmniej 35 minut, a trasa wynosi 35 kilometrów w kierunku południowo-wschodnim. Najczęściej wybierana trasa to jedna z następujących dróg: krajowa nr 62, a kolejno krajowa nr 61 (Warszawa - Augustów) lub ekspresowa S7 (Warszawa – Gdańsk)
.

Ile kosztuje transfer taksówką z portu lotniczego Warszawa-Modlin (WMI) do centrum stolicy? Ceny za kurs wahają się od 119 do 249 złotych. Jest to bezpośrednio powiązane z wybraną strefą i taryfą dzienną (6-24) lub nocną/świąteczną:

  • I strefa obejmuje Bemowo, Bielany i Białołękę; zapłacimy 119 lub 149 złotych.
  • II strefa obejmuje Pragę, Wolę, Żoliborz, Ochotę, Targówek, Śródmieście; zapłacimy 159 lub 199 złotych.
  • III strefa obejmuje Ursynów, Mokotów, Włochy, Wilanów, Wawer, Ursus, Wesołą oraz Rembertów; zapłacimy 199 lub 249 złotych.
d489k7s

Port lotniczy Warszawa-Modlin (WMI) – z lotniska do centrum autobusem

Z przystanku na terenie portu lotniczego Warszawa-Modlin do centrum Warszawy (na Plac Defilad) dojedziemy bezpośrednio z przewoźnikiem ModlinBus w jedyne 40 minut. Autobusy kursują na wyżej wymienionej trasie w obie strony nawet do niemal 50 razy na dobę, zależnie od aktualnego rozkładu lotów na lotnisku. Bilety najwygodniej jest kupować przez internet, a zdarzają się naprawdę promocyjne ceny, np. 9 złotych za przejazd. Są one także dostępne w terminalu portu lotniczego Warszawa-Modlin oraz w pojazdach (płatność kartą albo gotówką, nie tylko w złotówkach).

Ponadto z portu lotniczego Warszawa-Modlin można dojechać przykładowo linią ModlinBus/OKBus do Łodzi, Torunia czy Płocka. Kursy realizowane są kilkakrotnie w ciągu dnia.

Port lotniczy Warszawa-Modlin (WMI) – z lotniska do centrum pociągiem

Bezpośrednio spod terminalu portu lotniczego Warszawa-Modlin na niedaleką stację kolejową w Modlinie dostaniemy się autobusami lotniskowymi Kolei Mazowieckich. Nie ma jeszcze bezpośredniego połączenia kolejowego z lotniskiem, ale inwestycja jest w planach władz Nowego Dworu Mazowieckiego. Shuttle busy kursują zależnie od rozkładu przylotów, zazwyczaj jednak przez cały dzień co 20 do 30 minut. Każdy z pojazdów jest w stanie pomieścić nawet 70 osób z bagażami.

Bilet lotniskowy to specjalna oferta przeznaczona dla podróżujących na tej trasie. Zakup jednego biletu za 19 złotych w autobusie bądź na terenie terminalu w hali przylotów upoważnia bowiem do przejazdu z portu lotniczego Warszawa-Modlin do centrum miasta i z powrotem (lub odwrotnie). Koleje Mazowieckie udostępniły w tym celu nowoczesne pociągi Elf na 190 osób, docierające do Warszawy Centralnej lub do Warszawy Gdańskiej. Można tutaj spotkać również pojazdy linii TLK oraz EIC. Całkowita długość przejazdu z portu lotniczego Warszawa-Modlin do centrum stolicy zajmie maksymalnie godzinę, natomiast na lotnisko im. Fryderyka Chopina - Warszawa Okęcie (WAW) do półtorej godziny.

d489k7s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d489k7s