Trwa ładowanie...
ycipk-2el224

Marsylia - transfer z lotniska do miasta

Lotnisko Marsylia Prowansja położone jest na Lazurowym Wybrzeżu. Wspaniały, ciepły klimat i liczne atrakcje ściągają w tę piękną okolicę co roku kilka do kilkunastu milionów turystów. Jak dotrzeć do centrum Marsylii z lotniska?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marsylia ma rozbudowaną infrastrukturę komunikacyjną
Marsylia ma rozbudowaną infrastrukturę komunikacyjną (Pixabay.com, Fot: cosmicx)
ycipk-2el224

Lotnisko Marsylia Prowansja – transfer z lotniska do miasta

Dojazd na lotnisko z Marsylii odbywa się koleją, autobusem lub metrem. Można też wypożyczyć samochód, który pozwoli nam swobodnie pozwiedzać Marsylię i okoliczne miasta.

Marsylia posiada linię metra i to ona zapewni nam szybki i prosty transport. Do centrum Marsylii dostaniemy się ze stacji Vitrolles Aeroport, a także autobusem Aeroport-Marseille, który odjeżdża co 20 minut, wioząc nas na marsylski dworzec kolejowy. Do Marsylii dojedziemy z Portu Lotniczego Marsylia, położonego 27 km na północny zachód od miasta.

ycipk-2el224

Z lotniska i na lotnisko Marsylia Prowansja dojedziemy trasą numer N113. Z transportem nie powinno być problemu, gdyż Marsylia jest stolicą regionu. Lotnisko jest położone ponad dwadzieścia kilometrów od centrum, ale komunikacja publiczna jest bardzo dobra.

Lotnisko Marsylia Prowansja – ceny biletów

Atrakcje Marsylii to nie tylko samo miasto – wyróżniają ją malownicze położenie i bliska odległość innych atrakcyjnych miast na Lazurowym Wybrzeżu. Za bilet autobusowy do Nicei czy Cannes zapłacisz ok. 30-40 zł. W Marsylii najlepiej zaopatrzyć się w Marseille City Pass (22 euro za dzień, 29 euro 2 dni), który pozwoli nam wejść do większości atrakcji w mieście, korzystać z transportu publicznego, a nawet popłynąć na wyspę i zwiedzić Twierdzę If.

Lotnisko Marsylia Prowansja – wypożyczalnia samochodów

ycipk-2el224

Transport w Marsylii to także wypożyczalnie samochodów, którymi swobodnie można zwiedzić urokliwe miasteczka Lazurowego Wybrzeża. Cieszcie się klimatem Prowansji i Morza Śródziemnego.

Polub WP Turystyka
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2el224

ycipk-2el224
ycipk-2el224