Trwa ładowanie...
d96kmif

Lotnisko Marsylia Prowansja - MRS

Największe atrakcje
Lotnisko Marsylia Prowansja - MRS
Kraj
Region
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Lotnisko Marsylia Prowansja jest położone niemal nad samym Lazurowym Wybrzeżem. Lotnisko znajduje się 20 km na północny zachód od samej Marsylii (Marseille), w środkowej Prowansji. To piąty pod względem liczby obsługiwanych osób port lotniczy we Francji.

Lotnisko Marsylia Prowansja - pobliskie miasta

Z Lotniska Marsylia Prowansja możemy dotrzeć niemal w każdy zakątek Lazurowego Wybrzeża. Za bilet autobusowy do Nicei czy Cannes zapłacimy jedynie około 50 zł.

Lotnisko Marsylia Prowansja - kierunki zagraniczne

Lotnisko w Marsylii obsługuje loty krajowe m.in. do Paryża, Lille oraz Nantes, a także do stolicy Belgii - Brukseli. Można też polecieć z niego niemal w dowolne miejsce globu, w tym do Monachium, Lipska czy Frankfurtu, a także na Wyspy Brytyjskie, w tym do Londynu i Manchesteru.

Całe lotnisko jest doskonale oznaczone, dlatego warto polecić je osobom, które dotąd niewiele podróżowały samolotem. Lot z Warszawy do Marsylii trwa niecałe 4 godziny.

Lotnisko Marsylia Prowansja – jak dojechać z lotniska do centrum?

Transfer z Lotniska Marsylia Prowansja do centrum odbywa się koleją lub metrem ze stacji Vitrolles Aeroport, a także autobusem Aeroport-Marseille, który odjeżdża co 20 minut, wioząc nas na marsylski dworzec kolejowy. Z lotniska i na lotnisko Marsylia Prowansja dojedziemy trasą numer N113. Z transportem nie powinno być problemu, gdyż pobliska Marsylia jest stolicą regionu.

Lotnisko Marsylia Prowansja - parking i wypożyczalnia aut

Lotnisko Marsylia Prowansja posiada ogromny parking na ponad 6 tys. miejsc, w tym miejsca odkryte, nieodkryte, a także wydłużone miejsca parkingowe dla autokarów. Na lotnisku można wynająć samochód i zwiedzać nim Prowansję i Lazurowe Wybrzeże, a także okoliczne ciekawe miasta jak Nicea.

Lotnisko Marsylia Prowansja – gdzie szukać informacji?

Lotnisko Chopina w Warszawie dzieli od lotniska Marsylia około 2 000 km. Ceny biletów wahają się między 700 zł wśród najpopularniejszych linii lotniczych jak np. Air France do 2 tys. Brussels Airlines. Jeśli zależy nam na cenie, z pewnością warto skorzystać z promocji i upolować tańsze bilety lotnicze do Marsylii.

Lotnisko Marsylia Prowansja - loty z Polski

Na lotnisko w Marsylii można dolecieć przede wszystkim dzięki liniom lotniczym z czterech polskich miast: Warszawy, Poznania, Wrocławia i Katowic.

Wszelkie informacje na temat lotniska Marsylia można uzyskać telefonicznie: (0)4 4214 1414 lub e-mailowo contact@marseille-provence.aeroport.fr. Oficjalna strona lotniska: www.marseille.aeroport.fr.

Marseille Provence Airport,
CCI Marseille-Provence,
BP 7 Aéroport,
13727 Marignane Cédex, France

Lotnisko Marsylia Prowansja - MRS
Czas lotu / jazdy samochodem

3h 50 min/20 h

Strefa czasowa

UTC/GMT +1 godzina

Waluta

Euro

Godziny otwarcia

Całodobowe

Orientacyjna odległość

2 000 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d96kmif
d96kmif
d96kmif