Trwa ładowanie...

Martwa wilczyca na terenie Nadleśnictwa Daleszyce. Policja szuka kłusownika

Pracownicy Nadleśnictwa Daleszyce dokonali makabrycznego odkrycia – znaleźli ciało wilczycy, która złapała się we wnyki zastawione na sarny i w męczarniach skonała. Jak informują leśnicy - kłusownik po fakcie przeciągnął truchło w inne miejsce.

Wilk w BieszczadachWilk w BieszczadachŹródło: Getty Images
d1o7ux4
d1o7ux4

Na profilu Nadleśnictwa Daleszyce na Facebooku pojawiła się informacja, z którą leśnicy - mimo wątpliwości - postanowili się jednak podzielić. Sprawa dotyczy kolejnego martwego zwierzęcia, które mogłoby żyć, gdyby nie kłusownicy.

Policja szuka osobę odpowiedzialną za śmierć wilczycy

Pracownicy nadleśnictwa przez przypadek natrafili na ciało wilczycy z zaciśniętą stalową linką na szyi. Jak wyjaśnili, najprawdopodobniej złapała się we wnyki zastawione na sarny i w męczarniach skonała. Policyjny technik zabezpieczył ślady oraz truchło zwierzęcia. Policja wszczęła postępowanie zmierzające do wykrycia sprawcy przestępstwa.

Powód, dla którego leśnicy zdecydowali się podzielić tą informacją, jest jasny – ma na celu piętnowanie zjawiska kłusownictwa w regionie. Pracownicy Nadleśnictwa Daleszyce przypominają również, że wilki są w Polsce objęte od wielu lat ścisłą ochroną gatunkową.

Drapieżniki te po ponad pół wieku nieobecności wróciły przed kilkoma laty w lasy daleszyckie. Silna rodzina zajęła rozległy kompleks leśny pomiędzy Daleszycami a Rakowem i wyprowadzała, co potwierdzili naukowcy, mioty młodych.

WIDEO: Młode wilki uczą się wyć. Niesamowite nagranie z lasu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1o7ux4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o7ux4