Trwa ładowanie...
d4mgaag

Miał być cydr, ale przyszła Ofelia. Widok sadu po huraganie przechodzi pojęcie

Huragan Ofelia uderzył w irlandzki sad i zebrał wszystkie jabłka przeznaczone na cydr. Zdjęcia ułożonych w jednym rogu owoców robią wrażenie. Zwłaszcza na właścicielach sadu, którzy już ogłosili, że cydru prędko nie będzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Huragan uderzył w sad
Huragan uderzył w sad (Fot. Screen z Twitter / Farmers Journal, Fot: Tony Egan)
d4mgaag

– To wyjątkowy precedens pogodowy – stwierdził w rozmowie z "Irish Farmer Journal" rzecznik cydrowego potentata Bulmers. Wszystko przez huragan, który uderzył w Irlandię z taką siłą, że pozrzucał większość jabłek z drzew. Fotografie krajobrazu jak po bitwie roznoszą się po sieci lotem błyskawicy.

Autor zdjęć Tony Egan kilka razy spuścił migawkę i teraz musi radzić sobie z wielką sławą. Tysiące jabłek na ziemi to internetowa sensacja nr 1. Wystarczy spojrzeć, a zrozumie się dlaczego. Trudno sobie przypomnieć coś podobnego - setki udostępnień i komentarzy mówią jedno: nie da się.

Sensacja sensacją, ale plantatorzy jabłek są załamani. Owoców, które do czegoś się nadają, jest naprawdę mało. Firma robi wszystko, by pomóc w ich szybkim przetworzeniu, otwierając m.in. dodatkowe hale produkcyjne. Dodajmy, że tak naprawdę sezon dopiero się zaczął. Ofelia uderzyła w Irlandię na początku października.

d4mgaag

Zobacz także: Huragan odwraca wodospad

d4mgaag

Podziel się opinią

Share

d4mgaag

d4mgaag