Trwa ładowanie...
d1qi4dz

Międzynarodowe lotnisko New Chitose - CTS

Największe atrakcje
Międzynarodowe lotnisko New Chitose - CTS
Kraj
Region
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Międzynarodowe lotnisko New Chitose (CTS) usytuowane jest na południu japońskiej wyspy Hokkaido, 45 kilometrów od Sapporo oraz 5 kilometrów od centrum Chitose. Realizowane są tutaj głównie połączenia na terenie Japonii.

Międzynarodowe lotnisko New Chitose (CTS) - pobliskie miasta

Największe na wyspie Hokkaido lotnisko New Chitose (CTS) otwarto 20. lipca 1988 roku. Tego samego roku obsłużyło 5,7 miliona pasażerów. Liczba ta corocznie systematycznie rośnie, a w 2015 roku obiekt posłużył już ponad 18,3 miliona pasażerom w ruchu krajowym i zagranicznym. Trasa lotnicza pomiędzy lotniskiem a wyspą Honsiu (konkretnie lotniskiem Tokio-Haneda) jest najbardziej obciążona na świecie.

Najbliższe miejscowości niedaleko lotniska New Chitose (CTS) to:

  • Sapporo, do którego dojedziemy spod terminala autobusem linii JR Hokkaido Bus, pociągiem (ze stacji Shin-Chitose-Kuko) JR Hokkaido Railways Co linii bocznej (do stacji Minami-Chitotse oraz Sapporo), a także taksówką (w około godzinę). Bardzo wcześnie rano z lotniska wyjeżdżają pociągi osobowe z godzinna trasą, później dominują już ekspresy (transfer z lotniska trwa kwadrans) oraz pociągi pospieszne (36 minut).
  • Tomakomai, do którego przejazd taksówką trwa pół godziny.

Międzynarodowe lotnisko New Chitose (CTS) - loty z Polski

Najtańsze loty z Warszawy do New Chitose można było znaleźć w styczniu za około 2100 złotych w obie strony, przykładowo liniami Finnair. Standardowa cena wynosi jednak 2600-4000 złotych od osoby. Dodatkowo na cenę wpływa brak lotów bezpośrednich z polskich lotnisk na Hokkaido.

Łączny czas przelotu z jedną przesiadką (bez czasu oczekiwania na kolejny samolot) w każdym kierunku wynosi mniej więcej 15 godzin. Podczas bukowania biletów lotniczych na lotnisko New Chitose (CTS) najlepiej wybierać te z jak najkrótszym czasem przesiadki. Zdarzają się bowiem nawet przymusowe dobowe przerwy na lotnisku.

Międzynarodowe lotnisko New Chitose (CTS) - linie lotnicze i kierunki zagraniczne

Krajowy terminal lotniska New Chitose (CTS) z 18 bramkami otwarty jest pomiędzy 6.20 a 23.00, międzynarodowy z 6 bramkami natomiast od 6.30 do 22.30, co jest oczywiście zmienne w przypadku opóźnień poszczególnych lotów. Można stąd polecieć na kilkadziesiąt lotnisk na terenie Japonii.

Najbliższe ciekawe międzynarodowe połączenia lotnicze z terenu obiektu to Honolulu, Pekin, Bangkok, Singapur, Hong Kong. Najbardziej znane linie to: China Airlines, Japan Airlines, All Nippon Airways czy JIN AIR.

Międzynarodowe lotnisko New Chitose - CTS
Czas lotu / jazdy samochodem

15 h

Strefa czasowa

UTC±09:00

Waluta

Jen japoński (JPY) – 100 jenów = 3,36 zł

Orientacyjna odległość

8022 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qi4dz
d1qi4dz
d1qi4dz