Trwa ładowanie...
d2y16xg

Port lotniczy Tokio-Haneda - HND

Największe atrakcje
Port lotniczy Tokio-Haneda - HND
Kraj
Region
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Port lotniczy Tokio-Haneda (HND) usytuowany jest około 14 kilometrów na południe od ścisłego centrum Tokio. Od czasu oddania do użytku portu lotniczego Tokio-Narita obiekt obsługuje przede wszystkim połączenia krajowe. Jest bardzo dobrze oznaczony, co ułatwia turystom podróżowanie.

Port lotniczy Tokio-Haneda (HND) - pobliskie miasta

Port lotniczy Tokio-Haneda (HND) działa od 1931 roku i pozostaje najbardziej uczęszczanym tego rodzaju obiektem na terenie Japonii. Powstały już rządowe plany jego rozbudowy w taki sposób, aby był w stanie przyjąć nawet o połowę więcej pasażerów.

Jakie lotniska znajdują się w pobliżu Hanedy?

  • Tokio Narita – 61 kilometry.
  • Omitama – 91 kilometry.
  • Oshima – 93 kilometry.
  • Shizuoka – 166 kilometry.

Z portu lotniczego Tokio-Haneda można dostać się do centrum Tokio autobusem z przystanków pod terminalami (kursują co pół godziny, bilet na 40-minutową przejażdżkę do Tokyo Station kosztuje 30 zł). Najczęściej uczęszczane są również trasy do:

  • Yokohamy – 19 zł – 30 minut jazdy.
  • Portu lotniczego Tokio-Narita – 101 zł – 75 minut jazdy.

Na terenie portu lotniczego Tokio-Haneda znajduje się stacja kolejowa. Na lotnisko Narita jeździ stąd pociąg Keisei Electric Railways za 52,50 zł. Przejażdżka trwa około 2 godziny. Z przewoźnikiem Keihin Kyuko Railway (Keikyu) dostaniemy się na stacje Shinagawa (w niecałe 20 minut za 13,50 zł) oraz Yokohama (w około 27 minut za 16 zł). Z Tokyo Monorail dojedziemy na Hamamatsucho Station (bilety na 16-minutową trasę są po 19 zł), gdzie zalecana jest przesiadka do jednego z pojazdów linii Yamanote, kursującego po całej okolicy.

Port lotniczy Tokio-Haneda (HND) - loty z Polski

Port lotniczy Tokio-Haneda (HND) wybudowany został na sztucznej wyspie w tokijskiej dzielnicy Ota. Roztacza się z niego malowniczy widok na całe wybrzeże Zatoki Tokijskiej, a przy dobrej widoczności można dojrzeć szczyt Świętej Góry Fuji.

Najszybciej i najtaniej na lotnisko Tokio-Haneda dostaniemy się z Warszawy. Połączenie liniami Air China w klasie ekonomicznej z przesiadką w Pekinie to koszt co najmniej 2453 złotych za osobę w dwie strony. Całkowity czas podróży w jedną stronę zaczyna się od 15,5 godziny. Najlepiej wybierać loty tego samego dnia, aby nie czekać nocą na przesiadkę na lotnisku.

Port lotniczy Tokio-Haneda (HND) - linie lotnicze i kierunki zagraniczne

Port lotniczy Tokio-Haneda (HND) słynie jako czysty i komfortowy obiekt. Wykwalifikowana kadra mówi płynnie po angielsku, co przekłada się na wygodę pasażerów z całego świata. Rocznie z lotów na i do portu lotniczego Tokio-Haneda korzysta ponad 60 milionów osób, co daje czwarty wynik na świecie.

Na lotnisku Tokio-Haneda można skorzystać z usług 22 linii lotniczych, m.in.:

  • Z terminala 1 – Japan Airlines, All Nippon Airways, Skymark Airlines, StartFlyer.
  • Z terminala 2 – Hokkaido International Airlines czy Skynet Asia Airways.
  • Z terminala międzynarodowego – Korean Air, Asiana, China Eastern Airlines, Shanghai Airlines, Air Asia, Malaysia Airlines, Thai Airways, British Airways, American Airlines oraz Qatar Airways.

Najpopularniejsze zagraniczne kierunki to Nowy Jork, Londyn, Bangkok, Paryż, Seul, San Francisco, Honolulu, Doha.

Port lotniczy Tokio-Haneda - HND
Czas lotu / jazdy samochodem

12 h

Strefa czasowa

UTC±09:00

Waluta

Jen japoński (JPY) – 100 jenów = 3,36 zł

Orientacyjna odległość

8 595 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2y16xg
d2y16xg
d2y16xg