Trwa ładowanie...

"Milionerzy". Który z kontynentów leży na wszystkich czterech półkulach Ziemi?

W kolejnym odcinku "Milionerów" padło pytanie za 10 tys. zł. Uczestniczka programu musiała wykazać się wiedzą z geografii. Dla niektórych to łatwizna, a jak poradziła sobie grająca o milion?

Share
Afryka to drugi pod względem wielkości kontynent na Ziemi
Afryka to drugi pod względem wielkości kontynent na ZiemiŹródło: 123RF, Fot: MARIA LUISA LOPEZ ESTIVILL
d152i8w

W wakacje na antenie telewizji TVN można oglądać powtórki programu "Milionerzy". Niemniej jednak każdy z nich budzi spore emocje wśród oglądających. W ostatnim z nich pani Aleksandra Blukacz z Częstochowy musiała odpowiedzieć na pytanie z geografii.

Który z kontynentów leży na wszystkich czterech półkulach Ziemi?

Hubert Urbański zapytał: "Który z kontynentów leży na wszystkich czterech półkulach Ziemi?". Za poprawną odpowiedź uczestniczka mogła otrzymać 10 tys. zł.

d152i8w

Do wyboru były jak zwykle cztery odpowiedzi:

A: Afryka,

B: Australia,

C: Ameryka Południowa,

d152i8w

D: Europa.

Uczestniczka stwierdziła, że kontynent, o którym mowa w pytaniu, musi przecinać zarówno równik, jak i południk zerowy. Odrzuciła więc Australię, Europę i Amerykę Południową i wybrała Afrykę. Była to oczywiście dobra odpowiedź. Pani Aleksandra mogła więc grać dalej.

Afryka - kontynent

Afryka zajmuje 30,37 mln km kw i jest jedynym kontynentem, który leży na wszystkich czterech półkulach Ziemi.

d152i8w

Znajdują się w niej wszystkie strefy klimatyczne gorące, bardzo gorące i niektóre podstrefy klimatu umiarkowanego, lokalnie nawet klimat umiarkowany oceaniczny chłodny.

Ile Ziemia ma półkuli?

A tym, którzy zastanawiają się, dlaczego w pytaniu pojawiło się stwierdzenie cztery półkule, przypominamy, że kula ziemska dzieli się na półkule: zachodnią i wschodnią (rozdzielone płaszczyzną południków) oraz północną i południową (rozdzielone płaszczyzną równika).Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WPodróży: Niemcy Północne, czyli idealny pomysł na weekendowy wyjazd cz. II

d152i8w

Podziel się opinią

Share
d152i8w
d152i8w