Trwa ładowanie...

Milionerzy. Padło pytanie o portugał

W czwartek 18 lutego podczas programu Milionerzy Hubert Urbański zadał uczestniczce pytanie oza 75 tys. zł. Przydatny okazał się telefon do przyjaciela. Znalibyście odpowiedź?

Hubert Urbański zadał uczestniczce pytanie o portugał Hubert Urbański zadał uczestniczce pytanie o portugał Źródło: AKPA
dhndyc3

W czwartek do gry ponownie przystąpiła Anna Wrona, Socjolożka z Warszawy. Poprzedni odcinek Milionerów zakończyła na piątym pytaniu. Na koncie miała 10 tys. zł. Do czwartkowej rozgrywki przystąpiła, mając jeszcze dwa koła ratunkowe: telefon do przyjaciela oraz pół na pół.

Milionerzy - czym albo kim jest portugał?

Socjolożka bez większych problemów dotarła do pytania za 75 tys. zł. Musiała rozstrzygnąć, czym albo kim jest tzw. portugał. Do wyboru miała, jak zawsze 4 odpowiedzi:

A: gniazdo komputerowe,

dhndyc3

B: moneta bita w Wilnie,

C: kiedyś torba zakupowa,

D: mieszkaniec Porto.

Milionerzy - uczestniczka wykonała telefon do przyjaciela

Uczestniczka miała wątpliwości i nie potrafiła wskazać jednoznacznej odpowiedzi. Tuż po usłyszeniu pytania doszła do wniosku, że słowo "portugał" jest archaiczne. Na samym początku odrzuciła odpowiedź D - mieszkańca Porto. Zaraz potem wykluczyła opcję A - gniazdo komputerowe.

Anna zdecydowała się na bezpieczne rozwiązanie i postanowiła skorzystać z koła ratunkowego. Zadzwoniła do Krzysztofa - przyjaciela informatyka, który nie tylko odrzucił odpowiedź A, ale i zasugerował prawidłową według niego odpowiedź B - monetę bitą w Wilnie.

dhndyc3

Ostatecznie mieszkanka Warszawy postanowiła zaufać sugestiom przyjaciela oraz swojej intuicji i zaznaczyła odpowiedź B. Ku jej zadowoleniu, Hubert Urbański potwierdził, że oboje mieli rację. Uczestniczka wygrała tym sposobem 75 tys. zł.

Rewers oryginalnego portugała Wikimedia Commons
Rewers oryginalnego portugałaŹródło: Wikimedia Commons

Portugał - moneta bita w Wilnie

Portugał to potoczna nazwa złotej monety wielodukatowej, która obiegała Europę w XVI i XVII wieku. Jej nazwa pierwotnie odnosiła się do ciężkiej monety złotej (nazywanej z języka włoskiego lisbonino) wartości 10 cruzado. Została wprowadzona do obiegu w Portugalii za panowania Manuela I w 1499 r.

Bitcoin. Milioner nie ma dostępu do swoich pieniędzy

Źródło: Wikipedia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dhndyc3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhndyc3