Trwa ładowanie...
d1cjl5u

Litwa. W Wilnie powstaje plaża dla nudystów

We wsi Wołokumpie w powiecie wileńskim powstaje strefa dla nudystów. Nowa atrakcja na mapie Litwy może się okazać ciekawą propozycją dla miłośników nagiego opalania. Mieszkańcy i turyści będą mogli z niej korzystać już od 1 czerwca.
Share
Plaże dla nudystów cieszą się coraz większą popularnością. Zdjęcie ilustracyjne
Plaże dla nudystów cieszą się coraz większą popularnością. Zdjęcie ilustracyjne Źródło: Getty Images
d1cjl5u

Pomysł powstał z inicjatywy wileńskich nudystów, a jego realizacja była możliwa dzięki współpracy z Urzędem Miasta Wilna. Dla społeczności nudystów to wielki krok, ponieważ marzenie o plaży wolnej od strojów kąpielowych długo wydawało się niemożliwe do zrealizowania.

- Społeczność nudystów zwróciła się do nas z prośbą o stworzenie takiej plaży. Dlatego w Wołokumpiach, trochę dalej od podstawowej z plaż, będzie oddzielone miejsce i zorganizowana cała potrzebna infrastruktura – tłumaczył w rozmowie z mediami wicemer Vytautas Mitalas. - Mam nadzieję, że wilnianie odniosą się do tego pomysłu ze zrozumieniem i nie będzie głosów sprzeciwu – mówił.

d1cjl5u

Greta Pieskinaitė, przedstawicielka lokalnej społeczności nudystów twierdzi, że grupa wielbicieli nagiego opalania jest w Wilnie obecnie wyjątkowo duża. Jak dotąd mieli do dyspozycji jedynie plażę przy jeziorze Akmenos koło Trok, na wybrzeżu Bałtyku lub miejsca za granicą.

- Uważamy, że jest to duży krok naprzód, który pomoże społeczeństwu pozbyć się powszechnych mitów na temat nudyzmu, promować zdrowy styl życia, równą opaleniznę i pozytywne podejście do piękna ludzkiego ciała – mówiła Pieskinaitė w rozmowie z mediami.

Możliwe powiększenie terenu

W strefie dla nudystów w Wołokumpiach mają zostać zainstalowane ławki, stoły i przebieralnie. Samorząd nie wyklucza, że jeśli pomysł będzie się cieszył dużą popularnością, to teren wyznaczony nudystom może zostać powiększony.

d1cjl5u

Jak podaje portal "Wilnoteka.lt", stołeczny samorząd obiecuje w tym roku otworzyć również specjalną plażę, przystosowaną do potrzeb osób, które borykają się z niepełnosprawnością. Ma powstać w dzielnicy Zameczek (Pilaitė), nad jeziorem Gilužio.

Źródło: "Wilnoteka.lt"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Odwiedziliśmy plażę nudystów. Trafić tam nie było łatwo

d1cjl5u

Podziel się opinią

Share
d1cjl5u
d1cjl5u