Trwa ładowanie...

Na chorwackie wyspy dostaniesz się taksówkami wodnymi Ubera

Planujesz spędzić urlop na jednej z chorwackich wysp, jak Korcula czy Hvar? Mamy dobrą informację - na początku czerwca pojawią się pierwsze łódki i motorówki Ubera, które będzie można zamawiać dokładnie w taki sam sposób, jak ich tradycyjne taksówki. Oznacza to, że turyści dostaną się na wyspy w tańszy i prostszy sposób niż dotychczas.

Share
Na chorwackie wyspy dostaniesz się taksówkami wodnymi UberaŹródło: uber.com
d5tdsai

Skąd pomysł na rozpoczęcie działalności przez Ubera na chorwakich wodach? Odpowiedź jest prosta. W skład tego kraju wchodzi ponad 1,5 tys. wysp, z czego wiele stanowi wakacyjny cel turystów. Aby się na nie dostać, trzeba korzystać z drogich, prywatnych łódek lub przepełnionych promów, które kursują rzadko i nieregularnie. Choć oficjalnie UberBoat ma zacząć działać w połowie czerwca, wraz z uruchomieniem dedykowanej aplikacji, już teraz na wodach Adriatyku można zobaczyć pierwsze motorówki z logo przewoźnika.

Na początku do dyspozycji turystów będzie 30 łodzi zlokalizowanych na wybrzeżu między Splitem a Dubrownikiem, skąd będą mogli ruszyć w dalszą podróż na wyspy: Korcula, Brac czy Hvar. Jaki będzie koszt przejazdu? Uber jeszcze nie ujawnił wysokości cen, choć chorwackie media już podały do wiadomości przykładowe stawki. Za podróż z lotniska w Splicie do kurortu, przesiadkę na łódkę i rejs na Hvar zapłacimy łącznie ok. 40 euro od osoby.

Patrząc na stawki oferowane przez konkurentów, oferta brzmi korzystnie. Większość prywatnych firm za wypożyczenie łodzi na tej trasie wystawiłaby klientowi rachunek na kwotę ok. 400 euro. Dzieląc sumę na maksymalną liczę osób mogących znaleźć się na łodzi, wychodzi po ok. 65 euro "na głowę". Najtańszym sposobem dotarcia na wyspy jest skorzystanie z promu, na który bilety dostaniemy od ok. 5 euro wzwyż. Trzeba się jednak liczyć z niewygodami.

d5tdsai

Czy turyści skorzystają z usługi UberBoat? Można przypuszczać, że tak. Cena będzie z góry wiadoma i będą mieli pewność, że nikt ich nie oszuka. Ponadto jak przekonuje w wywiadzie dla "The Times" rzecznik chorwackiego Ubera, będzie to najszybszy i najprostszy sposób transportu między chorwackimi wyspami. Warto podkreślić, że amerykańska firma planuje współpracować z konkurencyjnymi firmami.

Łódki Ubera pływają już w kilku miastach

Chorwacja nie jest pierwszym krajem, w którym Uber oferuje pasażerom łódki. W 2015 r. UberBoat zaczął funkcjonować na terenie Stambułu, a w połowie maja br. usługa została wprowadzona w Kairze, gdzie przewoźnik z Kalifornii zawarł umowę z korporacją NileTaxi. Wodne taksówki regularnie zabierają też gości w czasie festiwalu filmowego w Cannes.

d5tdsai
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5tdsai
d5tdsai