Trwa ładowanie...

Na pokład wpuszczą tylko zaszczepionych. Odważna decyzja linii lotniczych

Prezes australijskich linii lotniczych Qantas Alan Joyce chce, aby jego samolotami latali tylko zaszczepieni pasażerowie. Uważa bowiem, że tylko w ten sposób udowodnią, że są najbezpieczniejszymi liniami lotniczymi. Do tej pory to jedyny przewoźnik, który zdecydował się na taki krok.

Australia. Linie lotnicze Qantas zapowiedziały, że na pokłady ich samolotów wejdą tylko zaszczepieni pasażerowie Australia. Linie lotnicze Qantas zapowiedziały, że na pokłady ich samolotów wejdą tylko zaszczepieni pasażerowie Źródło: Adobe Stock, fot: Sundry Photography
d1hsisw
d1hsisw

Linie lotnicze Qantas zapowiedziały, że od grudnia wznowią loty międzynarodowe, a także zdecydują się na częściowe otwarcie granic dla podróżujących. Aby jednak utrzymać bezpieczeństwo lotów na najwyższym poziomie, linie będę wpuszczały na pokład wyłącznie pasażerów zaszczepionych przeciwko koronawirusowi.

Qantas najbezpieczniejszą linią lotniczą

Już na końcu ubiegłego roku prezes linii Alan Joyce mówił wyraźnie o tym, że w związku z pojawieniem się wirusa, zajdą duże zmiany w podróżowaniu liniami Qantas, a teraz potwierdził swoje słowa.

"Nasza polityka w przypadku lotów międzynarodowych zakłada, że będziemy przewozili tylko zaszczepionych pasażerów. Uważamy bowiem, że będzie to jeden z wymogów, aby udowodnić, że jesteśmy bezpieczną linią i w bezpieczny sposób przewozimy pasażerów" - zadeklarował Alan Joyce.

d1hsisw

Podobne słowa z ust prezesa już wtedy zszokowały wielu ludzi, choć jeszcze wtedy prezes Qantas sądził, że takie praktyki będą standardem wśród wszystkich przewoźników. Póki co tylko Joyce zdecydował się na tak poważny krok.

"Wierzymy, że szczepienia powinny być jednym z wymogów, aby bezpiecznie wrócić do latania i podróżować między poszczególnymi krajami" - dodał prezes australijskich linii lotniczych

Obowiązkowe szczepienia załogi

Allan Joyce czuje, że spoczywa na nim obowiązek ochrony zdrowia zarówno pasażerów, załogi jak i całego społeczeństwa. Kilka miesięcy temu miała miejsce sytuacja kiedy to 100 osób trafiło na izolację, ponieważ u jednego z członków załogi wykryto wirus COVID-19. Qantas chce za wszelką cenę uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

Będą jednak wyjątki. Na pokład oprócz zaszczepionych pasażerów wejdą osoby, które z przyczyn medycznych nie będą mogły zostać zaszczepione. To samo dotyczyć będzie członków załogi. Jeżeli jednak nie ma co do tego żadnych przeciwwskazań, obsługa samolotów musi wykonać szczepienia do 15 listopada br.

Dokąd polecą obywatele Australii?

Pod koniec lipca linie Qantas przedstawiły plan działania. Otóż w momencie kiedy 70 proc. obywateli Australii podda się szczepieniu możliwe będzie stopniowe otwieranie granic. Natomiast w przypadku osiągnięcia współczynnika zaszczepień na poziomie 80 proc., obywatele Australii będą mogli latać do krajów o niskim stopniu zakażenia.

d1hsisw

Rząd Australii liczy, że stanie się już to pod koniec bieżącego roku. Biorąc pod uwagę taki scenariusz, możliwe będą loty z Australii do Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady, Japonii, Singapuru oraz Fidżi.

Vouchery dla zaszczepionych

Australijskie linie lotnicze korzystają z ciekawego sposobu na zachęcenie obywateli do szczepień, oferując dodatkowe mile, vouchery na loty czy punkty statusowe do wykorzystania na loty. Z promocji skorzystało już ponad 300 tys. klientów linii.

Źródło: Fly4Free.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Robert Biedroń się zdenerwował. "Rządzą nami dranie", "hipokryzja level hard"

d1hsisw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hsisw