WP

Na Saharze spadł śnieg. Po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat

Opady śniegu na Saharze to wyjątkowo rzadkie zjawisko. Wielu mieszkańców tego rejonu świata nie widziała go nigdy na oczy, ponieważ ostatni taki przypadek zanotowano 37 lat temu – drugi raz w całym okresie obserwacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na Saharze spadł śnieg. Po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat
(Shutterstock.com)
WP

Biały puch przykrył przez większą część roku rozgrzany do czerwoności piasek w okolicy miejscowości miejscowości Ain Sefra, która położona jest w północno-zachodniej części Algierii, na wysokości 1078 m n.p.m. Miejsce nazywa się „Bramą Pustyni” i otoczone jest Atlasem – najwyższym pasmem górskim w Afryce. Średnia temperatura dla tego miejsca to 16 st. C.

- Wszyscy byli zdumieni opadami śniegu na pustyni, to bardzo rzadkie zjawisko - powiedział fotograf Karim Buchetata, który uwiecznił na zdjeciach to niecodziennie zjawisko w algierskim miasteczku Ain Sefra.

WP

Sahara jest jednym z najgorętszych miejsc na Ziemi. Powierzchnia pustyni wynosi 9 mln km kw. i obejmuje większą część północnych rejonów Afryki.
Najwyższa temperatura, jaką tu zanotowano, to 47 st. C, natomiast średnia waha się między 38 a 40 st. C. Co ciekawe (i przerażające), temperatura piasku w czasie upalnych dni dochodzi nawet do 80 st. C!

Po raz ostatni anomalia, jaką jest niewątpliwie opad śniegu w tej części świata, została zanotowana 18 lutego 1979 r.

Źródło: The Telegraph

WP
Polub WP Turystyka
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP