Trwa ładowanie...

Nadal latają do Rosji. Postanowili nawet zwiększyć liczbę połączeń

Wiele krajów zamknęło przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów, a niektórzy przewoźnicy zrezygnowali z rejsów do Rosji. Jedną z linii, która wciąż utrzymuje połączenia do tego kraju jest Air Serbia. Ogromny popyt spowodował nawet zmiany w rozkładzie.

Samolot linii Air Serbia Samolot linii Air Serbia Źródło: Adobe Stock
d2drfoj
d2drfoj

Unia Europejska zamknęła przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów, ale nie zablokowała przewoźnikom korzystania ze swojej przestrzeni powietrznej w zakresie lotów do Rosji. Korzystają z tego linie Air Serbia, które jeszcze niedawno kursowały z Belgradu do Moskwy osiem razy w tygodniu.

Air Serbia zwiększy liczbę lotów do Moskwy

Ze względu na ogromne zainteresowanie wspomnianym połączeniem, serbski przewoźnik postanowił zwiększyć liczbę lotów na trasie do rosyjskiej stolicy o kolejne siedem połączeń - informuje serwis Ex-Yu Aviation. W efekcie Air Serbia będzie latać tam aż 15 razy w tygodniu.

Prawdopodobnie nie wpłynie to na poziom obłożenia, gdyż z powodu sankcji swoje połączenia musiał zawiesić Aerofłot. Ceny biletów za lot w jedną stronę zaczynają się od ok. 230 euro, czyli ok. 1100 zł, ale sięgają nawet 1 tys. euro (ok. 4,7 tys. zł). Co ciekawe, ze względu na wysokie zainteresowanie na przewoźnik zdecydował się część rejsów realizować szerokokadłubowym Airbusem A330-200, który może pomieści do 405 pasażerów.

d2drfoj

Serbski przewoźnik ma w planach kolejne połączenia

Air Serbia raz w tygodniu lata również z Belgradu do Sankt Petersburga. Z kolei w czerwcu planowana jest inauguracja połączenia do Soczi.

Warto podkreślić, że Rosja jest jednym z największych rynków na lotnisku w Belgradzie, a obywatele rosyjscy mają prawo do bezwizowego wjazdu do Serbii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rosyjska dezinformacja w polskim internecie? "Chodzi o chaos i zamieszanie"

d2drfoj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d2drfoj