Trwa ładowanie...
d3yemsj

Najaktywniejszy wulkan w Japonii eksplodował

Wulkan Sakurajima, leżący w Japonii, jest najaktywniejszym wulkanem w kraju Kwitnącej Wiśni. Kamery japońskiego Ministerstwa Infrastruktury, Transportu i Turystyki monitorujące aktywność wulkanu, we wtorek 10 bm., o 5. 30 lokalnego czasu zarejestrowały wybuch z Krateru Showa.

Share
d3yemsj

Wulkan wyrzucał lawę i gruz na odległość do 1,3 km. Erupcja nie spowodowała żadnych strat. Dla sejsmologów wybuch nie był niespodzianką, gdyż w ciągu roku rejestrują oni tysiące mniejszych eksplozji tego najaktywniejszego wulkanu Japonii.

Sakurajima leży na małym półwyspie, zaledwie 4 kilometry od miasta Kagoshima, przy południowym brzegu wyspy Kiusiu. Mierzy 117 m n.p.m i jest ciągle aktywny. Ostatnie dwie największe erupcje miały miejsce w 1914 i 1960 roku. Przy górującym nad miastem Kagoshima wulkanie Sakurajimie znajduje się bardzo wiele tras turystycznych i gorących źródeł.

Na terenie Japonii znajdują się 32 czynne lub drzemiące wulkany. Tym samym kraj ten uznaje się za jedno z najbardziej wulkanicznych państw świata.

_ (wilczek) _

d3yemsj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yemsj
d3yemsj