Trwa ładowanie...

Najdłuższa piesza trasa na świecie. Nikt jej jeszcze nie przebył

Prawdziwa gratka dla fanów Forresta Gumpa i amatorów długich spacerów to najdłuższa na świecie piesza trasa, której w dodatku nikt jeszcze nie pokonał. Jak tego dokonać i co na trasie czeka przyszłego rekordzistę? Sprawdzamy.

Piesza trasa z Kapsztadu do Magadanu wynosi dokładnie 21800 kmPiesza trasa z Kapsztadu do Magadanu wynosi dokładnie 21800 kmŹródło: Google Maps
d38n1ir

Najdłuższą obecnie pieszą trasę na świecie wyznaczył jakiś czas temu za pomocą aplikacji Google Maps użytkownik serwisu internetowego Reddit. Trasa liczy ponad 21 tys. km i wiedzie z południowoafrykańskiego Cape Town do Magadanu, niewielkiego portu, położonego na terenie Federacji Rosyjskiej. A teraz kilka dodatkowych faktów.

Trasa z Cape Town do Magadanu to 190 dni nieprzerwanej wędrówki

Śmiałek, który jako pierwszy podejmie wyzwanie, przespaceruje przez teren aż 16 krajów. Imponująca jest też różnica poziomów, która czeka na trasie. Wynosi ona ponad 120 tys. metrów, czyli tyle samo, co kilkunastokrotne wspięcie się i zejście z najwyższej góry świata, jaką jest Mount Everest.

d38n1ir

Według Google Maps czas niezbędny do pokonania tej trasy to 4309 godzin, czyli ok. 180 dni nieprzerwanej wędrówki. Biorąc pod uwagę, że człowiek jest w stanie przejść ok. 20 km w ciągu jednego dnia, pokonanie tej trasy zajęłoby ponad 1190 dni, a więc prawie 3 lata. A jakie wyzwania czekają na trasie?

Najdłuższa piesza trasa na świecie jest wyjątkowo piękna i niebezpieczna

Na trasie czekają nie tylko przepiękne widoki, ale przede wszystkim duże niebezpieczeństwo. Zgodnie z sugestią Google Maps, po wyruszeniu z Cape Town, trasa wiedzie przez kolejne kraje Afryki, Zimbabwe, Malawi, Zambię, Tanzanię, Ugandę, Mozambik, Południowy Sudan, Sudan i Egipt, gdzie na ochotnika czekają nie tylko jadowite węże, roznoszące malarię komary, ale również konflikt zbrojny oraz wielokilometrowy spacer przez Saharę.

Po opuszczeniu Afryki należy kierować się w stronę Izraela, Jordanii i jednego z najniebezpieczniejszych obecnie krajów na świecie, Syrii. Dalej trasa wiedzie przez Turcję i Gruzję wprost do Rosji, gdzie ostatni, choć wcale nie najkrótszy odcinek wiedzie przez Syberię. Ostatnim etapem wyjątkowej podróży będzie przemarsz przez tzw. Trakt Kołymski, zwany również Drogą Kości.

d38n1ir

Nazwa ta pochodzi od ofiar, które zginęły przy budowie tej właśnie drogi, a których szczątki tam spoczęły. Trakt Kołymski wiedzie od Jakucka wprost do Magadanu. Czy pomimo licznych niebezpieczeństw, jakie czekają na trasie, znajdzie się ktoś, kto podejmie się tego wyzwania?

Zagadka "Czarnej dziury” z Google Maps rozwiązana. Tajemnicza wyspa Wostok podbija internet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d38n1ir
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38n1ir