Trwa ładowanie...

Miliard recenzji na TripAdvisorze. Niektóre są naprawdę absurdalne

TripAdvisor jest największą na świecie platformą informacyjną ułatwiającą podróżowanie. Turyści od lat dzielą się na niej swoimi wrażeniami z wyjazdów. Portal ogłosił, że jego użytkownicy napisali już ponad 1 miliard recenzji.

Najpopularniejsza restauracja w portalu TripAdvisor znajduje się w Lizbonie Najpopularniejsza restauracja w portalu TripAdvisor znajduje się w Lizbonie Źródło: Adobe Stock
d3ejw8t
d3ejw8t

Portal TripAdvisor powstał w 2000 r. i od tamtego czasu służy turystom z całego świata w odkrywaniu nowych miejsc. Podróżni korzystają z niego, by na podstawie wskazówek osób, które były w danym miejscu wcześniej, dowiedzieć się, gdzie warto się zatrzymać, co robić oraz gdzie zjeść.

Miliard recenzji na portalu TripAdvisor

W lutym 2022 r. przedstawiciele TripAdvisor podzielili się wieścią o tym, że internauci zostawili na portalu już ponad miliard recenzji. Trzeba przyznać, że to naprawdę pokaźna liczba. Jednocześnie redaktorzy portalu chwalą się, że recenzje napisane przez użytkowników strony są statystycznie trzykrotnie dłuższe od tekstów publikowanych na konkurencyjnych stronach.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni za wkład, jaki społeczność TripAdvisor wniosła w ciągu ostatnich 22 lat. Zaufane recenzje i opinie podróżnych są sercem platformy i pomagają uczynić wszystkich lepszymi podróżnikami, umożliwiając rozwój milionom firm na całym świecie — powiedział Stephen Kaufer, prezes i dyrektor generalny TripAdvisor.

d3ejw8t

Najzabawniejsze recenzje użytkowników TripAdvisor

Dla wielu turystów opinie na TripAdvisorze są niezwykle pomocne w podróży, bo zawierają wiele szczegółowych informacji o atrakcjach, hotelach czy restauracjach. Niestety, niektórzy mają wyjątkowo wygórowane wymagania i bywa, że ciężko ich zadowolić. Są jednak rzeczy, na które nie mamy wpływu, więc pozostaje nam tylko ponarzekać.

Użytkownicy Tripadvisor mogą oceniać noclegi, atrakcje oraz restauracje Adobe Stock
Użytkownicy TripAdvisor mogą oceniać noclegi, atrakcje oraz restauracjeŹródło: Adobe Stock, fot: Sylvain Robin

"Ten budynek jest o wiele za wysoki. Było mi przez to niedobrze, bo nie lubię wysokości" - napisał jeden z użytkowników portalu TripAdvisor na temat budynku Empire State Building w Nowym Jorku. Ktoś inny wyraził swoje oburzenie wobec mostu Golden Gate w San Francisco. "Wcale nie jest złoty! Ma brzydki brązowy kolor" - można przeczytać w serwisie TripAdvisor.

Krytyczne głosy pojawiły się również w kwestii jednej z największych atrakcji Wielkiej Brytanii: "Widziałem Stonehenge i nie rozumiem, czemu ludzie przelatują pół świata, żeby zobaczyć stertę kamieni" - skomentował jeden z użytkowników.

d3ejw8t

Bywa, że internautom nie podobają się nawet największe cuda natury: "Byłem już w wielu słynnych miejscach, ale Wielki Kanion Kolorado? To po prostu przerośnięty rów w ziemi! Jechało się tam dwie godziny – powinienem był zostać w hotelu i obejrzeć dokument na DVD" - napisał ktoś na portalu TripAdvisor.

- Faktycznie niektóre recenzje są zabawne i mogłyby zniechęcić do zobaczenia konkretnych atrakcji. Ale myślę, że nikt nie ocenia miejsc po jednej negatywnej opinii. Jeśli na TripAdvisorze szukamy recenzji, to warto przejrzeć przynajmniej kilka i wówczas dopiero zdecydować, czy chcemy zobaczyć to konkretne miejsce - mówi Ilona Raczyńska, redaktor prowadząca portalu WP Turystyka.

d3ejw8t

Najpopularniejsze atrakcje, hotele i restauracje w TripAdvisor

Portal TripAdvisor wskazał także, który hotel, restauracja i atrakcja mają najwięcej recenzji. Okazało się, że najpopularniejszym hotelem na świecie według użytkowników portalu jest Luxor Hotel & Casino w Las Vegas w USA.

Najpopularniejszą restauracją jest lizbońska Pasteis de Belem, a najczęściej recenzowaną atrakcją jest bazylika Sagrada Famlia w Barcelonie.

- Po słodkości z lizbońskiej cukierni kolejki turystów i lizbończyków ustawiają się od samego rana! Wśród nich ja. Cukiernia sprzedaje zapakowane jeszcze ciepłe pastéis na wynos, ale nic nie przebije ich smaku, gdy są kosztowane tam, w tym pięknym miejscu pełnym ducha Lizbony - mówi WP Basia Żelazko z Gdańska.

d3ejw8t

Źródło: TripAdvisor

Polacy chętnie latają na wakacje. Ekspert: 'Wszystko wróciło do czasów sprzed pandemii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ejw8t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ejw8t