Najlepsze lotniska na długą przesiadkę i nocleg
Portal Sleeping in Airports wybrał najlepsze i najgorsze lotniska na świecie do spania. Tysiące pasażerów w ankiecie oceniło, poza możliwością zdrzemnięcia się między lotami, także wygodę, dostępną płatną i bezpłatną rozrywkę, ofertę gastronomiczną, czystość czy jakość obsługi. Kto wypadł najlepiej, a kto najgorzej? Dowiesz się na kolejnych slajdach!
Miejsce 8. port lotniczy Helsinki-Vantaa, Finlandia
Portal _ Sleeping in Airports _ wybrał najlepsze i najgorsze lotniska na świecie do spania. Tysiące pasażerów w ankiecie oceniło, poza możliwością zdrzemnięcia się między lotami, także wygodę, dostępną płatną i bezpłatną rozrywkę, ofertę gastronomiczną, czystość czy jakość obsługi. Lotnisko w *Helsinkach *zostało wysoko ocenione pod względem liczby punktów do ładowania elektroniki, jest też darmowy internet i restauracje czynne całą dobę. Największą zaletą są bezpłatne komory, w których można się wygodnie położyć i zamknąć, odizolowując się od hałasów i lotniskowego zgiełku.
Miejsce 7. port lotniczy Vancouver, Kanada
Lotnisko w Vancouver jest doceniane ze względu na ciekawą architekturę, wygodne miejsca do spania, a także dobre i relatywnie niedrogie jedzenie i przyjazną obsługę.
Miejsce 6. port lotniczy Kansai, Japonia
Japońskie lotnisko awansowało w porównaniu z rokiem 2015 z miejsca 17. na 6. w rankingu _ Sleeping in Airports _. Nie mogło jednak być inaczej, skoro kilka miesięcy temu otwarto tutaj specjalną strefę przeznaczoną tylko dla planujących drzemkę. Znajdują się w niej długie, wygodne rzędy foteli oraz darmowa wypożyczalnia koców i poduszek (połączona z przechowalnią bagażu).
Miejsce 5. port lotniczy Monachium, Niemcy
Do dyspozycji oczekujących na monachijskim lotnisku pasażerów są m.in.: mini-golf, kabiny do spania, małe lodowisko i mini browar, robiący jedyne na świecie lotniskowe piwo.
Miejsce 4. port lotniczy Tajpej-Taiwan Taoyuan
To być może jedno z najbardziej kreatywnie stworzonych lotnisk świata, gdzie nawet każdy _ gate _ prezentuje inną tematykę. W jednym przypadku może dotyczyć ochrony środowiska, w innym pokazywać wystrój dedykowany np. Hello Kitty. Władze lotniska robią wiele, by rozerwać pasażerów - organizują warsztaty z kaligrafii albo degustacje lokalnych potraw.
Miejsce 3. port lotniczy Tokio-Haneda, Japonia
Tokijskie lotnisko może nie oferuje większych udogodnień niż te wymienione wcześniej, ale pasażerowie docenili wspaniałą i bardzo pomocną obsługę, która jest w stanie np. pomóc pasażerom spóźnionym na samolot. Doceniono też lokalne akcenty w wystroju lotniska oraz wygodne miejsca do spania.
Miejsce 2. port lotniczy Seul-Incheon, Korea Południowa
Lotnisko w Seulu ma własne centrum kulturalne, lodowisko i salę kinową. Koreański port posiada też bezpłatną strefę ciszy, w której pasażerowie mogą przespać się na rozkładanych do pozycji łóżka fotelach. A gdy się obudzą, czeka na nich darmowy prysznic.
Miejsce 1. port lotniczy Singapur-Changi
Port w Singapurze wygrywa wszelkie rankingi w klasyfikacji na najbardziej przyjazne lotnisko. Jak dowiadujemy się na stronie _ Sleeping in Airports _, lista udogodnień robi wrażenie: pięć ogromnych ogrodów pod dachem, darmowa sala kinowa, w której wyświetlane są hollywoodzkie hity, stanowiska z konsolami Xbox, gdzie można się zrelaksować. Dodatkowo port oferuje bezpłatny dojazd i krótkie zwiedzanie centrum Singapuru.
Sprawdźcie na kolejnym slajdzie, które lotniska cieszą się najmniej pochlebną opinią!
Lotniska, które wypadły najgorzej w rankingu
Port lotniczy Port Harcourt, Nigeria
W zeszłym roku pasażerowie uznali je najgorszym lotniskiem świata. Hala odlotów to w rzeczywistości duży namiot, gdzie stałymi rezydentami są owady wszelkiej maści.
Port lotniczy Dżuba, Sudan
Twórcy rankingu piszą, że pasażerów czeka tu kilka niemiłych niespodzianek: jest duszno, ciasno, a większość toalet nie działa.
Port lotniczy Dżudda, Arabia Saudyjska
To arabskie lotnisko zajęło ostatnie miejsce. Jest mało zadbane, a pracownicy potrafią robić sobie przerwy w momencie, gdy wielu pasażerów czeka w kolejce do kontroli. Jest mało foteli do siedzenia, brak restauracji i rozrywek. W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy terminal o wysokim standardzie. Trzymamy za słowo.
Fly4free.pl/wg