Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Najlepsze pomysły na zwiedzanie. Ranking wycieczek objazdowych

Wycieczki objazdowe to idealna opcja dla osób, którym podczas urlopu nie wystarcza tylko wylegiwanie na plaży. Sprawdziliśmy, jakie oferty tego typu wakacji cieszą się największą popularnością i co znajduje się w ich programie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wycieczki objazdowe to idealna okazja do poznania danego kraju czy miasta
Wycieczki objazdowe to idealna okazja do poznania danego kraju czy miasta (Shutterstock.com, Fot: TonyV3112)

Serwis wakacje.pl przygotował ranking najbardziej popularnych i najlepiej ocenianych wycieczek objazdowych. - Ranking został stworzony m.in. w oparciu o opinie naszych klientów i internautów, którzy ocenili wycieczki ze względu na realizowany program czy wyżywienie. Wśród najbardziej polecanych propozycji znajdują się zarówno bliższe kierunki, jak Włochy, Izrael czy Chorwacja, ale również najbardziej odległe - Chiny Tajlandia czy Wyspy Zielonego Przylądka.

Top 5 objazdówek z Polski

    Shutterstock.com
(Shutterstock.com, Fot: TonyV3112)

1. Na pierwszym miejscu znalazła się wycieczka "Pekin i okolice". W trakcie ośmiu dni można zwiedzić stolicę Chińskiej Republiki Ludowej wzdłuż i wszerz. Świątynia Nieba, Zakazane Miasto, Park Ritan, zoo czy przejażdżka rikszami - to tylko niektóre punkty bogatego programu. "Wycieczka cudowna, ciekawie przedstawiony Pekin, różnorodność smaków potraw, cudowni przewodnicy" - to tylko jedna z wielu pozytywnych opinii.

2. Kolejna propozycja ukrywa się pod hasłem "Magia Izraela". Siedmiodniowa wycieczka to objazdówka po najwazżniejszych miejscach tego kraju.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Fotolia
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (Fotolia)

Na liście są: Betlejem, Jerozolima, Halfa czy Tel Aviv. Nie zabraknie także okazji do kąpieli w Morzu Martwym, które słynie z ogromnego zasolenia. "Program bardzo intensywny, szczególnie w ciągu dwóch pierwszych dni, ale wspaniały - dostarczający mnóstwa wrażeń i wzruszeń. Wszystko sprawnie i profesjonalnie zorganizowane" - podsumowuje internauta.

3. "Cesarskie Miasta" to propozycja dla miłośników orientalnych klimatów, bo to wyprawa przez najpiękniejsze miejsca w Maroko. Uczestnicy wycieczki zwiedzają: Fez, Agadir, Marakesz, Rabat czy Al Jadida.

  Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Miłośnicy zakupów mogą zaopatrzyć się w przyprawy czy słynne olejki, np. arganowy lub z opuncji figowej. W lokalnych restauracjach warto spróbować tażinu lub mięsa wielbłąda.

4. Każdy, kto chciałby zobaczyć Tajlandię w pigułce powinien zdecydować się na wycieczkę objazdową "Bangkok i okolice". W programie jest zwiedzanie najważniejszych klejnotów stolicy Tajlandii, m.i.n: Wielkiego Pałacu czy jaskini Kao Sai.

    Shutterstock.com
(Shutterstock.com, Fot: Wat Po)

Uczestnicy zobaczą słynne świątynie, w tym Wat Po - najstarszą buddyjską świątynię królewską w Bangkoku z ogromnym posągiem leżącego Buddy.

5. Pierwszą piątkę rankingu wakacje.pl zamykają "Klasyczne Włochy". Ta objazdówka cieszy się ogromnym powodzeniem turystów. Na liście miejsc, które odwiedzają są: Watykan, Asyż, San Marino, Florencja i Wenecja.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

To fascynujące spotkanie z dziejami świata i idealny wybór na pierwszą w życiu podróż do Włoch oraz znalezienie swoich ulubionych miejsc, do których warto się wybrać na kolejną wycieczkę. Siedmiodniową wycieczkę w promocji można upolować już za 1299 zł.

Zobacz też: Ruszają wycieczki na wrak Titanica.

Podziel się opinią

Share
Slot