Trwa ładowanie...
d45ou4c

Nie tylko Rodos i Kreta. Zielona wyspa Korfu idealna na spokojny wypoczynek

Korfu to jedna z najchętniej odwiedzanych wysp greckich, rozsławiona dzięki "Burzy" Szekspira i "Jaskini Prospera" Lawrence'a Durrella. Jakie atrakcje kryje ta piękna, malownicza wyspa?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Korfu to wyspa pełna zieleni
Korfu to wyspa pełna zieleni (Shutterstock.com)
d45ou4c

Korfu to górzysta, grecka wyspa mieszcząca się w północnej części Morza Jońskiego, która rozciąga się wzdłuż zachodniego wybrzeża Albanii oraz Grecji. Jej powierzchnia wynosi 592 kilometrów kwadratowych. Największy szczyt, Pantokrator, wynosi 906 m n.p.m.

Korfu – zielony zakątek Grecji

Wielu podróżników zgodnie twierdzi, że krajobraz Korfu różni się od typowego, greckiego pejzażu, w którym na plan pierwszy wysuwają się białe domy z niebieskimi okiennicami oraz surowe wybrzeże z lazurową wodą. Korfu to niezwykle zielona, malownicza wyspa o swojskim klimacie, w której wyraźnie widać wpływy kultury włoskiej, angielskiej i francuskiej. Stolicą wyspy jest Korfu, zwane przez Greków Kerkyrą, która wyróżnia się charakterystyczną architekturą pełną kamienic, wąskich uliczek w wenecjańskim stylu, wpisaną w 2007 roku na listę UNESCO. Korfu to przyjemna, bardzo spokojna wyspa, w której można zaznać błogiego odpoczynku.

Sezon turystyczny rozpoczyna się w maju i trwa aż do października, przy czym w miesiącach letnich obserwuje się największe natężenie turystów. Kuszące są nie tylko ciche, miejskie zakątki, ale też niezwykle urokliwe plaże czy zabytki.

d45ou4c
Korfu - Grecja Shutterstock.com
Korfu - Grecja

Korfu – klimat

W przeciwieństwie do bardzo popularnych greckich wysp – Rodos czy Krety – Korfu znajduje się w innej strefie klimatycznej, a więc tam, gdzie średnia suma opadów jest o wiele większa. Od początku czerwca aż do października temperatury mogą przekraczać 30 stopni Celsjusza, przy czym w sierpniu średnia temperatura jest najwyższa: 25,2 stopnie Celsjusza.

Korfu – co warto zobaczyć?

Będąc w Korfu, nie można pominąć zabytkowych świątyń oraz zamków. Na plan pierwszy wysuwa się Angelokastro – klasztor na szczycie góry, z którego widać rozciągające się Morze Jońskie. Prócz tego warto zwiedzić Kościół św. Spyridona, Zamek Kassiopi, a także Pałac Achillion w pompejskim stylu, który niegdyś był rezydencją księżniczki Sissi.

Prócz architektonicznych skarbów warto również zobaczyć wszelkie cuda natury, m.in. klifowe wybrzeże Canal d'Amour w Sidari czy uwielbianą przez Włochów rajską plażę w miejscowości Paleokastritsa. Można też wybrać się do Acharavi – miejscowości położonej na północnym wybrzeżu Korfu, której plaża zachęca do wypoczynku nie tylko singli, ale też rodziny z dziećmi.

   Shutterstock.com
d45ou4c

Podziel się opinią

Share

d45ou4c

d45ou4c