Trwa ładowanie...
d2dlcdb

Niesamowita wyspa na Morzu Norweskim. Unosi się nad jej "prywatna" chmura

Lítla Dímun to jedna z najbardziej tajemniczych i nietypowych wysp świata. Głównie z powodu panujących nad nią warunków atmosferycznych, które już niejednego wprawiły w osłupienie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Litla Dimun to najmniejsza z Wysp Owczych
Litla Dimun to najmniejsza z Wysp Owczych (Shutterstock.com)
d2dlcdb

Najmniejsza z Wysp Owczych, wulkanicznego archipelagu ulokowanego między Wielką Brytanią a Norwegią, jest niezamieszkała przez ludzi. Żyją na niej tylko owce.

Dotarcie na wyspę wymaga nie tylko doskonałych warunków pogodowych, ale też sprytu i przygotowania. Brzeg Lítla Dímun stanowi bowiem stromy klif, na który wspięcie się nie należy do najłatwiejszych rzeczy na świecie.

Prawdziwą zagadką i jednocześnie atrakcją jest jednak chmura spowijająca wyspę. Nie przemieszcza się, skrzętnie ukrywając szczyt Lítla Dímun. Widok "prywatnego" obłoku nad wyspą wygląda wygląda tak bajkowo, że w okolice niewielkiego terytorium podpływa wielu podróżników z różnych zakątków świata.

d2dlcdb

Jak to możliwe, że wyspa ma własną chmurę? Zjawisko to nie jest niczym dziwnym. Jest to chmura soczewkowa, która często tworzy się nad szczytami gór.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Najbardziej zanieczyszczona wyspa na świecie

d2dlcdb

Podziel się opinią

Share

d2dlcdb

d2dlcdb