Trwa ładowanie...

Nietypowa aukcja. Będzie można kupić kawałek wieży Eiffla

Fragment schodów wieży Eiffla zostanie wystawiony 27 listopada na aukcję. Kawałek symbolu Paryża wyceniono na 40-60 tys. euro.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Nietypowa aukcja. Będzie można kupić kawałek wieży EifflaŹródło: Shutterstock.com
d2ozb2p
d2ozb2p

Jeśli marzysz o posiadaniu elementu jednej z najsłynniejszej budowli świata, zbudowanej w 1889 r. wieży Eiffla, możesz stanąć do licytacji. Mowa konkretnie o fragmencie spiralnych schodków, które łączyły dawniej drugie i trzecie piętro. Pochodzą one z prywatnej, kanadyjskiej kolekcji.

Jednak zanim wyobrazisz sobie, jak wkomponować w swój dom czy ogródek fragment schodów o długości 4,3 m (25 stopni), sprawdź swoje możliwości finansowe. Szacuje się, że unikatowy przedmiot może kosztować od 40 tys. do 60 tys. euro (173-260 tys. zł), czyli mniej więcej tyle, co oryginalna sekcja "Żelaznej Damy" sprzedana wcześniej, w 2016 r.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Jeśli już dzisiaj wiesz, że nie nabędziesz schodów na licytacji, możesz je obejrzeć od 8 do 28 listopada. Będą eksponowane na dziedzińcu Artcurial na rondzie Champs-Elysees.

d2ozb2p

Symbol Francji

Wieża Eiffla to najbardziej znany obiekt architektoniczny Paryża, uznawany za symbol nie tylko stolicy Francji, ale też całego kraju. To również najwyższa budowla w Paryżu i piąta co do wysokości we Francji (324 m). W momencie powstania była najwyższą wieżą na świecie. Zbudowano ją specjalnie na paryską wystawę światową w 1889 r. Miała upamiętnić setną rocznicę rewolucji francuskiej, a jednocześnie zademonstrować poziom wiedzy inżynierskiej i możliwości techniczne epoki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Paryskie podziemia. "Stój. Wchodzisz do królestwa umarłych"

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2ozb2p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ozb2p

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj