Nosorożce staranowały auto podczas safari. Dwie osoby trafiły do szpitala
Do niebezpiecznego incydentu doszło w Indiach, a dokładniej na terenie Parku Narodowego Jaldapara w Bengalu Zachodnim. Grupa turystów, biorąca udział w safari, poruszała się samochodem bez dachu. W pewnym momencie pojazd został staranowany przez dwa nosorożce. Nagranie z wypadku zostało opublikowane w mediach społecznościowych przez jednego z pracowników Indian Forest Service.
Do wypadku doszło w sobotę 25 lutego. Kiedy pojazd wiozący turystów, którzy brali udział w safari, jechał leśną drogą, nagle pojawiły się na niej dwa nosorożce. Zwierzęta były rozjuszone i szybko zaatakowały auto, w efekcie spychając je do rowu.
Nosorożce zaatakowały jeepa. Jest nagranie
Akash Deep Badhawan — jeden z pracowników Indian Forest Service (IFS) — opublikował w mediach społecznościowych nagranie, na którym widać moment ataku. Możemy na nim zobaczyć, jak samochód z turystami zatrzymał się, aby mogli oni zrobić zdjęcia. Chwilę później widać, że schowane w zaroślach nosorożce zaczynają biec w jego kierunku.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Sztuka podróżowania - DS4
"Nadszedł czas, aby ustalić wytyczne dotyczące bezpieczeństwa oraz postępowania w razie wypadków podczas safari w całym kraju. Staje się ono coraz częściej sportem ekstremalnym" — czytamy w opisie wideo.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
Dwie osoby są w stanie krytycznym
Choć kierowca próbował uciec przed zwierzętami i zaczął cofać pojazdem, to niestety niewiele to pomogło. Nosorożce zepchnęły jeepa do rowu w taki sposób, że auto wylądowało na dachu. Sześcioro uczestników wycieczki zostało rannych i trafiło do szpitala w Madarihat. Dwie osoby są w stanie krytycznym.
Jak powiedział jeden z pracowników Parku Narodowego Jaldapara cytowany przez indiatimes.com, przewodnik ma poważny uraz głowy, a kierowca ręki. Turyści byli tylko lekko poturbowani.
Zobacz także: Koszmar na słynnej wyspie. Kobieta zjedzona przez rekina
Nosorożce pancerne
Nosorożec indyjski — nazywany również pancernym — to gatunek o długości ciała dochodzącej do 4 m i wysokości w kłębie ok. 1,7 m. Waży ok. dwóch ton (maksymalnie do trzech ton). Na pysku ma tylko jeden róg.
Gruba skóra zwierzęcia tworzy charakterystyczne fałdy przypominające tarcze pancerza. Zamieszkuje podmokłe leśne obszary Nepalu i północno-wschodnich Indii.
Źródła: timesofindia.indiatimes.com, telegraphindia.com, Wikipedia