Trwa ładowanie...

Nowa atrakcja w Gliwicach. To największe takie miejsce w Polsce

W weekend 26 i 27 lutego otwarte zostanie Funzeum w Gliwicach. To największe w Polsce miejsce oferujące multimedialne instalacje inspirowane magią światła i kolorów. - To nowe miejsce na turystycznej mapie Polski. Nie obowiązują tu typowe nakazy i zakazy, jak w tradycyjnych placówkach muzealnych - mówi Adam Wicher, dyrektor Funzeum.

Funzeum to pierwsze tak duże tego typu miejsce w Polsce Funzeum to pierwsze tak duże tego typu miejsce w Polsce Źródło: Funzeum, fot: @kgabor.fotografia
d2fuy9a
d2fuy9a

Funzeum to kraina przystosowana dla każdego od 2 do 102 lat, w której można bawić się eksponatami, robić zdjęcia i uczyć się poprzez zabawę.

Funzeum - kilkadziesiąt multimedialnych instalacji

W odróżnieniu od tradycyjnych placówek muzealnych, obiekt w Gliwicach bardziej przypomina wizytę w kolorowej, bajkowej rzeczywistości, której źródłem są nowoczesne technologie oraz gra świateł i kolorów.

Ponad kilkadziesiąt multimedialnych instalacji zaprojektowanych w oparciu o kolory i różne źródła światła, ma oddziaływać na wiele zmysłów i pobudzać wyobraźnię zwiedzających.

Funzeum wykorzystuje cyfrowe technologie, aby zaoferować gościom niezwykłe efekty wizualne oraz interaktywną zabawę. Ten nietypowy obiekt, złożony z kilkudziesięciu różnorodnych, tematycznych instalacji, jest inspirowany m.in. TeamLab Borderless w Tokio, czyli największym muzeum sztuki cyfrowej na świecie.

W Funzeum na powierzchni około 4000 m kw. znajduje się ponad 50 multimedialnych instalacji i wiele kreatywnych elementów. Niektóre z nich będzie można współtworzyć według własnych inspiracji.

d2fuy9a

Wśród dostępnych scenerii wystawy znajdzie się m.in.: fluorescencyjny las, infinity room, planeta przerośniętych kwiatów czy sala księżycowa wraz z innymi planetami.

Funzeum - nowe miejsce na turystycznej mapie Polski

Jednym z zaskakujących elementów, udostępnionych w obiekcie będzie na przykład największe w Polsce pianino podłogowe, mierzące prawie 12 m długości. Żeby zagrać na tym interaktywnym instrumencie z podświetlanymi klawiszami będzie trzeba nieźle się nabiegać, aby wydobyć z pianina dźwięk.

Innym nietypowym eksponatem dostępnym w przestrzeni Funzeum będzie interaktywne akwarium, w którym zwiedzający będzie mógł ożywić pokolorowaną przez siebie rybkę.

d2fuy9a

- To nowe miejsce na turystycznej mapie Polski wyłamujące się z schematów zwiedzania i wprowadzające nas do unikalnej scenerii - komentuje Adam Wicher, dyrektor Funzeum. - W przestrzeni Funzeum nie obowiązują typowe nakazy i zakazy, jak w tradycyjnych placówkach muzealnych. Nie znajdziemy tu zamkniętych gablot, ale multimedialne instalacje tworzące kreatywną przestrzeń do nauki przez zabawę. Na wielu eksponatach wolno siadać, a do niektórych da się nawet wejść. Projektując to miejsce chcieliśmy, aby zdobywanie wiedzy było niezwykłą przygodą - dodaje.

Bilet wstępu na trzy godziny kosztuje 49 zł, a ulgowy 42 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Złota moneta odkryta na polu w Anglii. Historyczny skarb sprzedany za fortunę

d2fuy9a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fuy9a