Trwa ładowanie...

Nowe połączenie z Wrocławia. Turyści i biznesmeni zadowoleni

Dzieje się na lotnisku we Wrocławiu. Dziś loty do Reykjaviku z tego portu zainaugurował Wizzair. A szwajcarskie linie Swiss oficjalnie potwierdziły, że od października uruchomią połączenie z Wrocławia do Zurychu. Rejsy będą obsługiwane trzy razy w tygodniu bombardierami CSeries.

Nowe połączenie z Wrocławia. Turyści i biznesmeni zadowoleniŹródło: Shutterstock.com, fot: Roman
d2yasrf
d2yasrf

Pierwszy samolot do Zurychu wystartuje z Wrocławia 29 października br. Rejsy na tej trasie będą realizowane w poniedziałek, środę i piątek. Lot będzie trwał 1 godzinę i 40 minut. Ceny biletów na razie nie są znane, ale należy się spodziewać, że nie przekroczą kilkuset zł. Lotem z Warszawy polecimy do tego szwajcarskiego miasta od ok. 300 zł.

Swiss Airlines debiutują na wrocławskim lotnisku. - O przywrócenie bezpośredniego połączenia z Zurychem zabiegaliśmy od dłuższego czasu - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Potencjał tego kierunku był mocno zauważalny już wtedy, gdy do tej szwajcarskiej metropolii latała linia lotnicza Eurolot. Dziś z ogromną przyjemnością rozpoczynamy współpracę z nowym przewoźnikiem we Wrocławiu.

Swiss dysponuje m.in.: flotą typowo biznesowych, komfortowych samolotów CS100. - To świetna wiadomość przede wszystkim dla naszych pasażerów podróżujących w interesach, ale również dla osób, które zamierzają udać się w tym kierunku w poszukiwaniu turystycznych atrakcji – uważa Dariusz Kuś.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: Mike Fuchslocher

Na połączenie ze szwajcarską metropolią czekali przedstawiciele wielu międzynarodowych firm, m.in. Credit Suisse, UBS, które mają swoje siedziby i oddziały na Dolnym Śląsku lub w sąsiednich regionach. To właśnie pracownicy tych przedsiębiorstw, a przede wszystkim ich kadra kierownicza, jest głównym klientem na trasie Wrocław-Zurych. Dzięki nowemu połączeniu znaczenie Wrocławia jako ważnego ośrodka biznesowego jeszcze się zwiększy, przyciągając kolejne firmy oraz inwestorów.

Cieszą się też turyści, którzy w końcu będą mogli szybciej znaleźć się w Zurychu. A na miejscu jest co zobaczyć - pisaliśmy o tym w WP TURYSTYKA.

Swiss Airlines ma w swojej siatce połączeń ok. 40 krajów. Lata m.in: do USA, Brazylii, RPA, Japonii czy Chin. Połączenie Wrocławia z Zurychem da więc możliwości atrakcyjnych przesiadek.

d2yasrf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yasrf