Trwa ładowanie...
db55815

Odwołane loty, zamknięte lotniska. Europa Zachodnia sparaliżowana przez atak zimy

Silne mrozy wciąż utrzymują się na terenie Europy, powodując zakłócenia w transporcie. Wiele lotów jest opóźnionych lub odwołanych. Najgorzej jest w Wielkiej Brytanii i Irlandii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielu ludzi koczuje na brytyjskich lotniskach
Wielu ludzi koczuje na brytyjskich lotniskach (Shutterstock.com)
db55815

Wielu pasażerów, którzy chcieli wczoraj lub dziś polecieć na Wyspy zostało odesłanych z lotniska z kwitkiem. Przykładowo na stronie Portu Lotniczego Gdańsk na liście odlotów widzimy odwołany lot do Bristolu i Dublina, na stronie lotniska w Krakowie wśród odwołanych widnieją połączenia do Bournemouth, Dublina i Shannon.

Szkocja

Lotniska w Glasgow oraz Edynburgu zostały dziś otwarte. Oba porty lotniczne były zamknięte wczoraj, a pracownicy odśnieżali płytę. Ryanair ma wznowić loty o godz. 13.

Sytuacja zmienia się jednak dynamicznie. EasyJet miał dziś zacząć latać z Edynburga o godz. 12, a o godz. 10:30 lotnisko podało informację, że linia odwołała wszystkie piątkowe loty z i do tego portu lotniczego.

Na stronach obu lotnisk znajduje się informacja dla pasażerów, żeby nie przyjeżdżać, jeśli nie dostali wyraźnego potwierdzenia od przewoźnika.

db55815

Anglia

Większość lotnisk na terenie Anglii jest otwartych, ale wiele lotów jest opóźnionych lub odwołanych, m.in. wspomniane wyżej połączenie do Bournemouth. Na stronach wszystkich portów przeczytamy, że przed wyjściem z domu należy sprawdzić status swojego lotu.

Irlandia

Wszystkie loty odwołano także na lotnisku w Dublinie.

Z powodu obfitych opadów śniegu do sobotniego poranka żadna maszyna nie wystartuje z irlandzkiej stolicy. Podobna sytuacja jest w Shannon – lotnisko zamknięte jest do 5 rano w sobotę. Linie Ryanair oraz Aer Lingus odwołały także piątkowe loty z lotnisk Cork i Kerry.

Na lotniskach dochodzi do dantejskich scen. Nie wszystkie linie zapewniły pasażerom posiłki czy noclegi w przypadku odwołanych połączeń. Ludzie koczują więc w halach. Na miejsce wysłano nawet Czerwony Krzyż.

db55815

Pasażerowie mają problemy także na innych lotniskach w Europie Zachodniej. Zakłócenia występują we Francji, Szwajcarii czy Holandii.

Zobacz też: Wakacje first minute. Oto zalety wcześniejszych rezerwacji

db55815

Podziel się opinią

Share

db55815

db55815