Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
poza miastem
29-04-2019 12:14

Ogólnopolskie święto konia. "Dzień otwarty" w Stadninie Białogóra

Wtorek, 30 kwietnia to Ogólnopolski Dzień Konia. Z tej okazji Stadnina Koni Białogóra zaprasza na "dzień otwarty". Będzie można zobaczyć różne rasy tych dostojnych zwierząt, źrebaki oraz kuce, poznać ich zwyczaje oraz wysłuchać opowieści o historii koni w życiu człowieka.

Artykuł sponsorowany
Ogólnopolskie święto konia. "Dzień otwarty" w Stadninie BiałogóraŹródło: Materiały prasowe
d1u4wir
d1u4wir

Konie towarzyszą ludziom od zarania dziejów, a ich udomowienie było przełomem w rozwoju cywilizacyjnym człowieka. To dzięki koniom ludzie zaczęli pokonywać większe odległości na lądzie, rozwijał się handel i komunikacja. Konie pomogły także w rozwoju rolnictwa i przemysłu, a także niejeden raz decydowały o losach bitew.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Dzisiaj konie nie są już wykorzystywane do ciężkich prac. Najczęściej można je spotkać w stadninach, gdzie hodują je miłośnicy koni. Zwierzęta te bowiem nie tylko potrafią obdarzyć ludzi zaufaniem, ale także mają bardzo pozytywny wpływ na zdrowie człowieka.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Data 30 kwietnia została ustanowiona jako święto koni dla podkreślenia ich roli w życiu ludzi. Z tej okazji Stadnina Koni Białogóra zaprasza na "dzień otwarty", aby przybliżyć piękno tych zwierząt. Gości po stadninie będzie oprowadzał jej założyciel i właściciel - Bogusław Pietraszek. Dzień otwarty zaplanowano w godzinach od 10:00 do 17:00. Szczegółowa mapka dotarcia do stadniny znajduje się na stronie stadninabialogora.pl.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Stadnina Koni Białogóra wraz z przylegającą do niej rezydencją dla gości znajduje się w wyjątkowym miejscu polskiego wybrzeża. Od północnej strony opiera się o Rezerwat Przyrody "Białogóra", a od południowej o pasmo łąk i pastwisk. Znajduje się z dala od innych zabudowań praktycznie wtapiając się w krajobraz nadmorskiego pasa lasów i łąk. Dzięki temu konie mają doskonałe warunki bytowania bez styczności z cywilizacyjnym zgiełkiem.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W stadninie hodowanych jest blisko 80 koni rasy wielkopolskiej z linii trakeńskiej oraz koni szlachetnej półkrwi z dolewką krwi holsztyńskiej. Można tu nauczyć się oraz doskonalić jazdę konno zarówno na maneżu jak i podczas plenerowych jazd wzdłuż wybrzeża. Po jeździe na gości czekają potrawy serwowane w Karczmie Ułańskiej. Stadnina Koni Białogóra jest także znana z tego, że zarówno konie, jak i mieszkające w niej inne zwierzęta żyją w pełnej zgodzie i harmonii. Można tu zobaczyć psy i koty wygrzewające się razem w słońcu i spacerujące obok gęsi. Taka atmosfera udziela się ludziom i inspiruje do odbudowy wzajemnych relacji co pozwala żyć zdrowo, bez nerwów i po prostu cieszyć się życiem.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Goście mogą skorzystać z wypoczynku i noclegów w Rezydencji Wilków Morskich i w domkach modrzewiowych, które znajdują się przy stadninie. Osoby preferujące aktywny styl życia znajdą tu wiele możliwości do jazdy konnej, a także uprawiania sportu, zwłaszcza biegów, nordic walking, jazdy rowerem oraz pływania.

d1u4wir

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Jak wygląda życie w restauracji "od kuchni"?

Artykuł sponsorowany
d1u4wir

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u4wir