Trwa ładowanie...

Ogromny pożar na terenie lotniska na Florydzie. Spłonęło 3,5 tys. samochodów

To była największa wypożyczalnia samochodów na międzynarodowym lotnisku Southwest Florida. Początkowo wydawało się, że pożar uda się opanować. Tak się jednak nie stało, a kłęby dymu były widoczne z odległości ponad 20 km.

Share
Ogromny pożar na terenie lotniska na Florydzie. Spłonęło 3,5 tys. samochodów
Źródło: Charlotte County Sheriff's Office
d2afyyw

Pożar wybuchł w piątek, 3 kwietnia, ok. godz. 17. Gdy zadzwoniono po straż pożarną, zajętych ogniem było ok. 20 pojazdów. Jednak zanim strażacy dojechali na miejsce, płonęło już ok. 100 pojazdów. Służby ratownicze natychmiast przystąpiły do akcji.

Początkowo wydawało się, że uda się okiełznać żywioł, ale ogień zaczął się rozprzestrzeniać coraz szybciej. Gdy strażacy uświadomili sobie, że nie są w stanie uratować samochodów, zaczęli robić wszystko, aby pożar nie objął pobliskiego lasu, a także położonego niedaleko lotniska.

Akcja ratownicza trwała niemal 20 godzin i zakończyła się w sobotę ok. południa. W tym czasie wykonano ok. 80 zrzutów wody z powietrza, a w gaszeniu pojazdów na parkingu wzięło udział kilkudziesięciu strażaków, których dodatkowo ściągnięto z oddalonego o 2 godz. drogi Miami.

Charlotte County Sheriff's Office
Źródło: Charlotte County Sheriff's Office

Dziennikarze CNN przekazali, że czarne chmury dymu można było zobaczyć z oddalonego o ok. 20 km miasta Fort Myers, liczącego ponad 82 tys. mieszkańców.

Nikt nie został ranny, a pożar nie będzie mieć wpływu na funkcjonowanie lotniska. Przyczyna pojawienia się ognia wciąż jest badana.

Źródło: CNN

d2afyyw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Przepełnione kostnice. Dramatyczna sytuacja w USA

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2afyyw

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2afyyw
d2afyyw