Trwa ładowanie...
ycipk-4ap17w

Ogromny pyton na terenie rezerwatu. 65 kilogramów, 5 metrów długości

65-kilogramowa samica pytona została schwytana w Everglades na Florydzie. To największy wąż, jakiego kiedykolwiek złapano w Big Cypress National Preserve.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Klimat panujący w Everglades jest idealnym środowiskiem dla pytonów
Klimat panujący w Everglades jest idealnym środowiskiem dla pytonów (123RF)
ycipk-4ap17w

Na Facebooku zamieszczono zdjęcie, na którym znajdują się cztery osoby trzymające węża.

Jak dowiadujemy się z postu, samica pytona birmańskiego (łac. Python molurus bivittatus) została uśmiercona, a jej 73 rozwijające się jaja zostały zniszczone.

ycipk-4ap17w

"To największy pyton, jakiego kiedykolwiek usunięto z Big Cypress National Preserve. Jego złapanie wynikało z potrzeby kontroli narodzin" – twierdzi przedstawiciel rezerwatu.

Na całym terenie mokradeł Everglades zazwyczaj żyją pytony o długości od 1,8 do 3 metrów. Według stanowej Komisji ochrony przyrody największy znaleziony na tym terenie osobnik ważył ponad 45 kg i mierzył 5,4 m długości.

Klimat panujący w Everglades jest idealnym środowiskiem dla pytonów. W wilgotnych lasach panują sprzyjające warunki do rozmnażania. Szacuje się, że na bagnach może żyć ponad 100 tys. osobników. Aby wyśledzić samice pytonów, badacze wyposażają męskie osobniki w nadajniki radiowe. Te prowadzą naukowców na tereny lęgowe, gdzie zwykle znajdują się samice. W ten sposób są w stanie zarządzać ilością żyjących na powierzchni rezerwatu gadów.

ycipk-4ap17w

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Badacze odkryli nowy gatunek węża w żołądku innego węża

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4ap17w

ycipk-4ap17w
ycipk-4ap17w