Trwa ładowanie...

Okazja dnia. Wycieczka objazdowa po Wybrzeżu Likijskim za 1290 zł

W drugiej połowie listopada Polacy cierpią na deficyt słońca. Najlepiej zmienić więc klimat i wybrać się gdzieś, gdzie jest go pod dostatkiem. Wyjazd do Turcji to idealny pomysł dla spragnionych przyjemnych temperatur oraz sporej dawki pięknych widoków i fascynujących zabytków.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Okazja dnia. Wycieczka objazdowa po Wybrzeżu Likijskim za 1290 złŹródło: Shutterstock.com
d4fwfub
d4fwfub

Tradycyjnie przekopaliśmy internet w poszukiwaniu kolejnej atrakcyjnej oferty. Dziś mamy dla was nie lada gratkę – wycieczkę objazdową po Turcji za jedyne 1290 zł. W cenie, poza przelotem z Warszawy wraz z opłatami lotniskowymi, zakwaterowaniem, transferami i ubezpieczeniem, mamy zagwarantowane dwa posiłki dziennie.

W drugiej połowie listopada na Wybrzeżu Likijskim możemy liczyć na temperatury w okolicach 20-25 st. C i dużo słońca. Warunki idealne na zwiedzanie. Szczególnie, że poza sezonem nie będzie już też męczących tłumów.

Wycieczka ma zróżnicowany program, który zadowoli zarówno miłośników nadmorskich krajobrazów, jak i fanów historii. Poza zwiedzaniem antycznych zabytków, podziwianiem górskich widoków, będzie czas na kąpiel w nagrzanym po długim lecie Morzu Śródziemnym.

Efez (Shutterstock)
Źródło: Efez (Shutterstock)

Objazd zaczynamy w Myrze, starożytnym mieście, powiązanym ze Św. Mikołajem. To tu można zobaczyć kościół, w którym został on pierwotnie pochowany. Następnego dnia wyruszymy na wycieczkę statkiem po rzece Dalyan, nazywanej "turecką Amazonką”. Rejs jest niebywałą atrakcją nie tylko ze względu na tropikalne krajobrazy, ale także możliwość podziwiania wykutych w skałach grobowców likijskich, których historia sięga IV wieku p.n.e. Wyprawa skończy się kąpielą przy wspaniałej, piaszczystej plaży Iztuzu, która słynie z zagrożonego gatunku żółwi - Caretta Caretta.

Pamukkale (Shutterstock)
Źródło: Pamukkale (Shutterstock)

Na naszej trasie nie może zabraknąć Efezu. Antyczne ruiny należą do najlepiej zachowanych zespołów miejskich, a od 2015 roku znajdują się na liście UNESCO. Będziemy mieli okazję zobaczyć na żywo jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w kraju – Pamukkale. Śnieżnobiała kraina z wypełnionymi turkusową wodą trawertynami króluje w publikacjach promujących Turcję. Obok znajduje się starożytne miasto Hierapolis z przepięknie zachowanym Teatrem Rzymskim. Tygodniowy pobyt w Turcji kończymy w miejscowości Antalya, jednym z najpiękniejszych miast Tureckiej Riwiery.

Zobacz też: Sarkofag Herkulesa wrócił do Turcji

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4fwfub
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fwfub