Trwa ładowanie...
d15v6e2

Padł pierwszy wyrok za fałszywe recenzje. Sprzedawano je użytkownikom popularnego serwisu

Za handel fałszywymi recenzjami został skazany właściciel firmy Promo Salento. Sprzedawał on nieprawdziwe recenzje setkom firm z branży hotelarskiej we Włoszech. Pozytywne opinie miały zwiększać pozycję na liście najbardziej popularnych miejsc m. in. w serwisie Tripadvisor i przyciągać turystów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Można powiedzieć, że to historyczny moment dotyczący internetu
Można powiedzieć, że to historyczny moment dotyczący internetu (Shutterstock.com)
d15v6e2

Sąd orzekł, że tworzenie i zamieszczanie fałszywych recenzji, a także posługiwanie się przy tym fałszywą tożsamością jest niezgodne z prawem i będzie traktowane jako przestępstwo. Jak podaje PAP postępowanie w tej sprawie wspierał popularny serwis turystyczny Tripadvisor, który w procesie przyjął status poszkodowanego. Zespół serwisu wszczął własne śledztwo, które miało pomóc w ustaleniu osób odpowiedzialnych za oszustwo. Zebrane informacje * przekazał sądowi* jako dowody w sprawie.

Najnowsze dane z serwisu TripAdvisor pokazują, że witryna ma ponad 500 milionów recenzji i opinii o siedmiu milionach nieruchomości, restauracji orz atrakcji. Firma staje * w obliczu rosnącej presji,* by stawić czoła fałszywym recenzjom, a w przeszłości była ostrzeliwana za to, że nie zrobiła wystarczająco dużo, by im zapobiec, między innymi od włoskiego organu ds. konkurencji.

Po raz pierwszy oszustwo tego typu zakończyło się *wyrokiem więziennym, *choć umyślne wprowadzanie konsumentów w błąd poprzez nieuczciwy lub wprowadzający w błąd marketing może prowadzić do nałożenia grzywien lub zamykania przedsiębiorstw.

d15v6e2

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Coraz więcej przestępstw w sieci

Kupujesz głównie w internecie? Koniecznie zajrzyj na stronę Groupon promocje.

d15v6e2

Podziel się opinią

Share

d15v6e2

d15v6e2