Trwa ładowanie...
d2gg3t4

Palau

Najnowsze informacje
Strefa czasowa:

UTC +8

Waluta:

Koror (ROR)

flickr.com
Źródło: flickr.com

Należący do Mikronezji archipelag położony 800 kilometrów na wschód od Filipin. W jego skład wchodzi około 250 wysp, które w większości są niezamieszkane. Jeden z najmłodszych krajów świata - uzyskał niepodległość w 1994 r. Jedno z najbardziej spektakularnych miejsc do nurkowania na Ziemi.

Lotniska: Koror (ROR)

Co warto zobaczyć: Jezioro Meduz (wyspa Eil Malk), Rock Islands, wodospad Ngardmau, nurkowanie w Palau Koror

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA: Jeżeli w ciągu sześciu miesięcy poprzedzających przyjazd do Palau cudzoziemiec przebywał na obszarze wykazanym jako rejon epidemii na liście Światowej Organizacji Zdrowia, musi mieć ważne międzynarodowe świadectwo szczepienia przeciw tej chorobie (dotyczy to przede wszystkim cholery i żółtej febry). Występuje zagrożenie dengą. Dostęp do usług medycznych jest bardzo ograniczony. Lekarze wymagają natychmiastowej zapłaty gotówką.

PRZEPISY PRAWNE: Picie alkoholu w miejscach publicznych jest zabronione.

WARUNKI POGODOWE: Palau leży w tropikalno-monsunowej strefie klimatycznej (poza pasem najsilniejszych tajfunów), na obszarze geograficznym o podwyższonym ryzyku występowania trzęsień ziemi i tsunami. Między czerwcem a październikiem występują silne opady deszczu.

Palau
Wiza/paszport

Przy wjeździe wymagane są: wiza, ważny paszport i bilet powrotny. Wizę ważną 30 dni otrzymuje się na granicy. Pobyt przekraczający 30 dni wymaga pozwolenia urzędu imigracyjnego. Paszport musi być ważny nie mniej niż 30 dni ponad okres ważności przyznanej wizy i umożliwiać jego właścicielowi powrót do miejsca, z którego przyjechał do Palau, lub dalszą podróż do innego państwa. Przy wyjeździe obowiązuje opłata w wysokości 20 USD.

Czas lotu / jazdy samochodem

przelot z dwiema przesiadkami min. 21 godzin

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gg3t4
d2gg3t4
d2gg3t4