Trwa ładowanie...
dpjb37l

Piasek wyglądający jak popcorn. Instagramowy hit z "Kanarów"

Jedna z plaż na Fuerteventurze zyskała prawdziwą popularność. Z daleka wygląda jak wiele innych na hiszpańskiej wyspie. Jednak jeśli przyjrzymy się uważnie, będziemy mieć wrażenie, że jest cała pokryta popcornem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Setki tysięcy lat temu biały koral zmieszał się ze skałami wulkanicznymi i piaskiem
Setki tysięcy lat temu biały koral zmieszał się ze skałami wulkanicznymi i piaskiem (Instagram.com)
dpjb37l

Jeśli myślisz, że na świecie są tylko piaszczyste i żwirowe plaże, czeka cię niespodzianka. Na Wyspach Kanaryjskich, a konkretnie na jednej z nich - Fuerteventurze - znajduje się zatoka, na której linia brzegowa wygląda jak wyłożona popcornem.

W rzeczywistości są to kawałki koralowca, które wyglądają jak uprażona kukurydza. Na plaży można też znaleźć drobne skałki wulkaniczne i piasek, jednak przeważają skamieniałe parzydełkowce. Nic dziwnego, że linia brzegowa w okolicy wydm Corralejo znana jest jako Popcorn Beach lub Popcorn Bay.

Niektóre kawałki koralowca wyglądają niemal identycznie jak popcorn, podczas gdy inne są ogromne. Chociaż nie jest to nowe zjawisko w tym rejonie, dopiero ostatnio plaża stała się niesamowicie popularna. Wszystko za sprawą zdjęć umieszczanych przez turystów w mediach społecznościowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dpjb37l

Zobacz też: Po zabawie dostała zakażenia. Bakterie w piasku

dpjb37l

Podziel się opinią

Share

dpjb37l

dpjb37l