ycipk-14up12

"Malediwy dla ubogich". Najbardziej niebezpieczna plaża na świecie

Mimo turkusowej wody i białych piasków, na plaży stoją znaki zakazujące kąpieli. Najbardziej niebezpieczna plaża dla zdrowia nazywana jest "Malediwami dla ubogich" lub "chemicznymi Karaibami".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Biały kolor piasek zawdzięcza chemikaliom z pobliskiej fabryki
Biały kolor piasek zawdzięcza chemikaliom z pobliskiej fabryki (Shutterstock.com)
ycipk-14up12

O nietypowej "atrakcji", czyli plaży w Rosignano Solvay w Toskanii opowiada youtuber prowadzący kanał RoadTripBus. Mimo zakazu kąpieli zobaczymy tam wielu pluskających się urlopowiczów. Czy zła sława tej plaży jest tylko mitem?

Youtuber tłumaczy, że Solvay to nazwa fabryki produkującej sodę, a nietypowo biały, drobny piasek i lazurowa woda to efekt wylewania tej substancji do wody.

ycipk-14up12
Shutterstock.com
Podziel się

Plaża jest sporą atrakcją. Wielu podróżników będąc w Toskanii zagląda na nią, by zobaczyć na własne oczy jej wyjątkowo jasny piasek i błękitną wodę. Miejsce to do złudzenia przypomina Karaiby czy Malediwy.

Jednak wielu Toskańczyków źle znosi mieszkanie w toksycznej okolicy. Stopień umieralności utrzymuje się w okolicy na wyższym poziomie niż w innych częściach Włoch. Stąd przyjęło się określenie na to miejsce "chemiczne Karaiby".

ycipk-14up12

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Ze swej malowniczości słynie na całym świecie. Oto Toskania

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-14up12

ycipk-14up12
ycipk-14up12