Trwa ładowanie...

Podróż luksusowym pociągiem przez Peru. Można się w nim poczuć jak w hotelu

Pełne przepychu pociągi cieszą się dużym zainteresowaniem na całym świecie. Gwarantują wygodę, a trasy najczęściej wiodą przez najpiękniejsze rejony. Jeden z takich hoteli na żelaznych kołach jeździ od niedawna w Peru, zabierając pasażerów w 3-dniową, niezwykłą podróż.

Podróż luksusowym pociągiem przez Peru. Można się w nim poczuć jak w hoteluŹródło: belmond.com
d2lylqn
d2lylqn

Belmond, firma z Wielkiej Brytanii, która oferuje luksusowe usługi hotelowe, kolejowe i rejsy dookoła świata, uruchomiła w maju 2017 r. pociąg Belmond Andean Explorer, który dorównuje standardem wysokiej klasy hotelom. Trasa, licząca ponad tysiąc kilometrów, rozpoczyna się w Cuzco (dawna stolica Imperium Inków), wiedzie przez Andy i jezioro Titicaca, a kończy się w mieście Arequipa. Pociąg porusza się po jednej z najwyżej położonych tras kolejowych na świecie, na wysokości 4,8 km n.p.m., stąd też ciągła obecność pielęgniarki, która w każdym momencie może podać pasażerom tlen.

Podróżni mają okazję zobaczyć największe skarby Ameryki Południowej, w tym pozostałości po starożytnych królestwach, Andy, majestatyczne wulkany, słynną jaskinię Sumbay czy jezioro Titicaca - najwyżej położony akwen żeglowny na świecie. Przy nim zlokalizowany jest główny przystanek. W czasie przerwy pasażerowie mogą zwiedzać pływające wyspy Uros oraz wyspę Taquille. Wspaniałe krajobrazy można podziwiać nie tylko przez okna, ale także z tarasu widokowego.

Belmond Andean Explorer / belmond.com
Źródło: Belmond Andean Explorer / belmond.com

Pociąg posiada 16 wagonów, 24 pokoje z łazienkami i jest przeznaczony dla maksymalnie 48 pasażerów. We wnętrzu dominuje stonowana kolorystyka – głównie beże i szarości. Większość tkanin i wyposażenia pochodzi z peruwiańskich manufaktur. Wagony kryją m.in. salę do odpoczynku, bibliotekę, a nawet pianino.

Belmond Andean Explorer / belmond.com
Źródło: Belmond Andean Explorer / belmond.com

Luksus jest także na talerzu – potrawy są przyrządzane w dwóch restauracjach przez renomowanych kucharzy. Ponadto pasażerowie mają możliwość korzystania z open baru.

Pociąg Belmond Andean Explorer:

Ile kosztuje podróż?

Z Cuzco do Arequipy pociąg wyjeżdża w czwartki, a wraca z powrotem w soboty. Podróż trwa trzy dni i dwie noce. Najtańszy dwuosobowy pokój, z pełnym wyżywieniem i atrakcjami, kosztuje ok. 2,2 tys. dol. (8 tys. zł). Zainteresowanie jest duże, dlatego bilety należy kupować z wyprzedzeniem.

Belmond Andean Explorer / belmond.com
Źródło: Belmond Andean Explorer / belmond.com

Firma jest sławna z luksusowych pociągów

To nie pierwszy pociąg przewoźnika Belmond, który kursuje po Peru. Od 2012 r. funkcjonuje połączenie (Belmond Hiram Bingham) z Poroy (w pobliżu Cuzco) do Aguas Calientes, miejscowości w pobliżu starożytnego miasta Machu Picchu. Trasa wiedzie wzdłuż rzeki Urubamba i Świętej Doliny Inków.

Belmond Andean Explorer / belmond.com
Źródło: Belmond Andean Explorer / belmond.com

Prestiżowy pociąg w Andach jest już ósmym w rodzinie brytyjskiej korporacji. Jej maszyny przewożą pasażerów głównie na europejskich trasach, w tym na terenie Szkocji, Szwajcarii i Norwegii, przez najpiękniejsze rejony tych państw.

Zobacz też: Kłopoty z bagażem na lotnisku.

d2lylqn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lylqn