Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
koniec wakacji
12-10-2018 15:41

Polacy czują spadek formy po wakacjach. Są sposoby, żeby temu zaradzić

Powrót do powakacyjnej codzienności może być powodem przygnębienia. Czy gdy kończy się lato, Polacy również odczuwają "holiday blues"? Jak pokazują wyniki ankiety, nasi rodacy są największą grupą spośród badanych narodowości, która przyznaje się do spadku formy spowodowanego końce wakacji.

Polacy czują spadek formy po wakacjach. Są sposoby, żeby temu zaradzićŹródło: Shutterstock.com
d3xy9ia
d3xy9ia

Polska i Wielka Brytania vs. Dania i Holandia
Choć wydawać by się mogło, że sezon wakacyjny jest dokładnie tym, czego potrzeba, aby w pełni odpocząć i naładować baterie na kolejne miesiące pracy, wiele osób po powrocie z wakacji doświadcza spadku motywacji i pogorszenia humoru. Jak pokazują przeprowadzone w 26 różnych krajach badania, średnio 48 proc. respondentów przyznaje, że po urlopie czuje się w gorszym humorze.

Jeszcze bardziej zaskakują dalsze szczegóły badania – wśród narodowości, które najmniej martwią się powrotem do codziennych obowiązków, wcale nie ma południowych regionów, których mieszkańcy mogą cieszyć się słońcem i wakacyjną aurą niemal przez cały rok. Wręcz przeciwnie: do powrotu do powakacyjnej codzienności najbardziej pozytywnie podchodzą Holendrzy, Duńczycy i Niemcy, których na co dzień pogoda przecież nie rozpieszcza.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jednak są też narodowości, które czują się znacznie gorzej po zakończeniu wakacji. I niestety w tej grupie prym wiodą Polacy, którzy najliczniej (63 proc.) przyznają się do pourlopowego spadku motywacji. Za nimi uplasowali się mieszkańcy Wielkiej Brytanii i… Kolumbii. Porównywalny odsetek odpowiedzi (między 56 proc. a 53 proc.) wskazujący na pogorszenie nastroju odnotowano także wśród Francuzów, Brazylijczyków, Hiszpanów, Włochów i Australijczyków.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Spać, jeść, a może ćwiczyć?
Pourlopowy "holiday blues" powinien przejść z czasem. Może to jednak zająć nawet kilka dni. Co robić, by jak najlepiej znieść ten trudny okres przejściowy? Rady ekspertów są różne: od wysypiania się, odpowiedniej diety po zadbanie o aktywność fizyczną. Największa grupa ankietowanych (31 proc.), aby poradzić sobie ze spadkiem formy, planuje kolejne wyjazdy i wybiera kolejne miejsca do odwiedzenia. Co może zaskoczyć, 22 proc. badanych ma zgoła inne podejście i na dzień powrotu do pracy czy szkoły... bierze zwolnienie lekarskie! Inne popularne sposoby na pocieszenie się to: dłuższy niż zazwyczaj sen (19 proc.), zdrowsza dieta (18 proc.), aktywność fizyczna (16 proc.) oraz kupowanie nowych ubrań lub biżuterii (14 proc.).

d3xy9ia

- Zapewne każdy poczuł smutek, wracając z urlopu, szczególnie tego dłuższego. Jest kilka sposobów, aby poradzić sobie z powakacyjnym przygnębieniem. Najłatwiejszy? Rozpocząć planowanie kolejnego wyjazdu! Większość ankietowanych osób, niezależnie od narodowości, potwierdza, że to najlepszy sposób na poprawienie sobie humoru - mówi Aleksandra Pietraszek z KAYAK.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: First minute. Wczasy na lato 2019 mniej niż 900 zł z all inclusive

d3xy9ia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xy9ia

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj