ycipk-2vd0vi

Polacy wypoczywają w Hiszpanii. Po upadku turystycznego giganta hotel każe im dopłacić 500 euro

Kilkunastu polskich turystów ma poważne problemy na wakacjach w Hiszpanii. Wycieczkę wykupili za pośrednictwem biura podróży Neckermann i mimo, że opłacili pobyt, to obsługa hotelu zażądała od nich uiszczenia opłaty w wysokości 500 euro (ok. 2200 zł) od osoby. Grożą im wydaleniem z hotelu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wciąż nie wiadomo czy jest to próba wyłudzenia pieniędzy
Wciąż nie wiadomo czy jest to próba wyłudzenia pieniędzy (Shutterstock.com)
ycipk-2vd0vi

Sprawę nagłośnił Lech Obara, jeden z członków wycieczki, który o incydencie zawiadomił Polską Agencję Prasową. Zgodnie z jego doniesieniami zagrożonych wydaleniem z hotelu jest kilkunastu jego współtowarzyszy.

Jak podaje serwis "Interia", obsługa hotelu nakazuje gościom wpłatę po 500 euro (ok. 2200 zł), tłumacząc, że biuro Thomas Cook, które najwyraźniej pośredniczyło w organizacji wakacji, ogłosiło upadłość.

ycipk-2vd0vi

"Zablokowano nam możliwość skorzystania z pokoi hotelowych, nie mamy dokumentów, nie mamy posiłków. Powiedziano nam, że albo zapłacimy jeszcze raz po 500 euro, albo wyrzucą nas z hotelu pod eskortą policji. Sytuacja jest dramatyczna" – mówi Obara w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Polscy turyści usiłowali również skontaktować się z polskim konsulatem w Madrycie, ale ten niestety przyjmuje jedynie do godz. 14:00

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Hiszpania - najpiękniejsze wybrzeża

ycipk-2vd0vi
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2vd0vi

ycipk-2vd0vi
ycipk-2vd0vi