Trwa ładowanie...

Polacy wypoczywają w Hiszpanii. Po upadku turystycznego giganta hotel każe im dopłacić 500 euro

Kilkunastu polskich turystów ma poważne problemy na wakacjach w Hiszpanii. Wycieczkę wykupili za pośrednictwem biura podróży Neckermann i mimo, że opłacili pobyt, to obsługa hotelu zażądała od nich uiszczenia opłaty w wysokości 500 euro (ok. 2200 zł) od osoby. Grożą im wydaleniem z hotelu.

Share
Polacy wypoczywają w Hiszpanii. Po upadku turystycznego giganta hotel każe im dopłacić 500 euro
Źródło: Shutterstock.com
d24efq1

Sprawę nagłośnił Lech Obara, jeden z członków wycieczki, który o incydencie zawiadomił Polską Agencję Prasową. Zgodnie z jego doniesieniami zagrożonych wydaleniem z hotelu jest kilkunastu jego współtowarzyszy.

Jak podaje serwis "Interia", obsługa hotelu nakazuje gościom wpłatę po 500 euro (ok. 2200 zł), tłumacząc, że biuro Thomas Cook, które najwyraźniej pośredniczyło w organizacji wakacji, ogłosiło upadłość.

d24efq1

"Zablokowano nam możliwość skorzystania z pokoi hotelowych, nie mamy dokumentów, nie mamy posiłków. Powiedziano nam, że albo zapłacimy jeszcze raz po 500 euro, albo wyrzucą nas z hotelu pod eskortą policji. Sytuacja jest dramatyczna" – mówi Obara w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Polscy turyści usiłowali również skontaktować się z polskim konsulatem w Madrycie, ale ten niestety przyjmuje jedynie do godz. 14:00

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Hiszpania - najpiękniejsze wybrzeża

d24efq1

Podziel się opinią

Share
d24efq1
d24efq1