Trwa ładowanie...

Polska jednym z najlepszych wystawców podczas targów w Berlinie. Pierwszy taki sukces

Polskie stoisko narodowe przygotowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną zdobyło pierwsze miejsce w kategorii "Najlepszy wystawca z Europy".

Polska jednym z najlepszych wystawców podczas targów w Berlinie. Pierwszy taki sukcesŹródło: POT
d43reil
d43reil

Od 18 lat podczas największych i najbardziej prestiżowych na świecie Międzynarodowych Targów Turystycznych ITB w Berlinie wszystkie stoiska zostają ocenione przez studentów Cologne Business School. W tym roku wyróżnili oni m.in. polskie stoisko narodowe, któremu przyznali pierwszą nagrodę Best Exhibitor Award w kategorii Europa. To największy dotychczasowy sukces Polski w tym konkursie.

Stoisko zorganizowane przez Polską Organizację Turystyczną zostało docenione przede wszystkim za wszechstronną ofertę, interaktywność, gościnność oraz wysoki poziom obsługi. Szczególne wrażenie na jurorach zrobiły interaktywne pokazy pieczenia pierników (Żywe Muzeum Piernika z Torunia)
, eksperymentów z wodą (Centrum Nauki Hydropolis z Wrocławia)
czy wyplatania zabawek z trawy (Odpoczywaj na wsi). Dodatkową atrakcją dla zwiedzających z całego świata były liczne konkursy.

POT
Źródło: POT

– Bardzo się cieszę z tej nagrody, a jeszcze bardziej z uzasadnienia osób, które ją przyznały. Polskie stoisko zostało docenione i wyróżnione nie tylko za bogatą ofertę atrakcji i aktywności, ale przede wszystkim za wspaniałą atmosferę, niezwykłą gościnność i profesjonalną obsługę. To są walory, które decydują o tym, że coraz więcej turystów wybiera Polskę jako miejsce odpoczynku – powiedział minister sportu i turystyki Witold Bańka.

d43reil

Podczas tegorocznych targów Polska Organizacja Turystyczna oddała do dyspozycji uczestników stoisko o łącznej powierzchni 752 m kw. Zaprezentowało się na nim 49 polskich wystawców. Motywem przewodnim była turystyka aktywna – wodna. – Główną ideą przyświecającą organizacji stoiska w tym roku było aktywne zaangażowanie zwiedzających. Przyznana nagroda dowodzi, że cel udało się osiągnąć – powiedział wiceminister sportu i turystyki Dariusz Rogowski. – Jestem przekonany, że wysoka jakość usług, które Polska ma w swojej ofercie, przełoży się na jeszcze większe zainteresowanie naszym krajem.

– Polscy przedsiębiorcy po raz kolejny nie zawiedli. Nagroda Best Exhibitor Award w kategorii Europa jest także ogromnym sukcesem polskich wystawców i chcę im bardzo podziękować za zaangażowanie. Cieszę się, że jury doceniło na naszym stoisku aktywność Żywego Muzeum Piernika, które w ostatnim roku zostało laureatem Złotego Certyfikatu POT. To potwierdza wysoką jakość nagradzanych przez nas produktów – powiedział prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.

Zobacz: Międzynarodowe Targi Poznańskie Budma.

d43reil
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43reil