Trwa ładowanie...

Pomnik Paprykarza Szczecińskiego. Kultowa konserwa doczekała się pamiątki

Na Łasztowni przy placu Gryfitów w Szczecinie stanął jeden z wielu symboli PRL-u. Chodzi o instalację odwzorowującą słynny Paprykarz Szczeciński. Pomysł na nią przyszedł z sentymentu i tęsknoty za dawnym smakiem. Pomnik ma przyciągnąć do miasta turystów.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Przysmak jest symbolem SzczecinaPrzysmak jest symbolem SzczecinaŹródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
dbsg9w4
dbsg9w4

Szczecin kojarzy się Polakom głównie z pasztecikiem, paprykarzem i Pogonią. Znany wszystkim przysmak, składający się z m.in. ryby, ryżu i przypraw doczekał się wiekopomnej chwili. W miniony piątek na Łasztowni przy placu Gryfitów w Szczecinie stanęła instalacja upamiętniająca Paprykarz Szczeciński.

- Możemy się obrażać, że nazywają nas w Polsce paprykarzami, ale jednak ta nazwa do nas przylgnęła, jest rozpoznawalna, i myślę że będzie to hit, który ściągnie turystów z całej Polski - mówił w rozmowie z mediami Witold Dąbrowski, radny miasta.

Paprykarz szczeciński - słynny przysmak przywieziony z Afryki

Kto nigdy nie próbował Paprykarza Szczecińskiego, niech pierwszy rzuci kamieniem. Ten smak znają chyba wszyscy przedstawiciele starszego pokolenia. Oryginalny paprykarz powstał w 1967 r. Dziś różne polskie firmy produkują puszki oznakowane tą nazwą, nawiązując do przepisu wymyślonego w Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich "Gryf".

Jego unikalny smak jest zasługą afrykańskiej przyprawy, która smakiem przypominała węgierską paprykę. Dawała unikalny smak w połączeniu z ryżem, rybą oraz pomidorami sprowadzanymi z Węgier czy Rumunii. Pamiętacie ten smak?

Deceuninck w programie Remont w prezencie

Źródło: polsatnews.pl, gs24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dbsg9w4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbsg9w4

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj