Trwa ładowanie...

Pomorskie Szlaki Kajakowe. Nowa inwestycja za 1,1 mln zł gotowa już za rok

Do końca 2021 r. potrwa modernizacja przystani kajakowej we Wdzydzach nad jeziorem Gołuń. Koszt inwestycji wyniesie blisko 1,1 mln zł. W ramach inwestycji wybudowane zostaną pomosty i promenady wzdłuż brzegu jeziora, powstanie też slip.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Wdzydze słyną z pięknych jezior
Wdzydze słyną z pięknych jeziorŹródło: 123RF, fot: Curioso Photography
d2j9xel

Inwestycję wykona firma Usługi Turystyczne Zbigniew Galiński, która jest operatorem turystyki kajakowej. Prowadzi m.in. wypożyczalnię kajaków oraz stanice kajakowe we Wdzydzach i Swornegaciach.

Projekt otrzyma wsparcie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Umowa w tej sprawie zostanie zawarta w 16 września we Wdzydzach.

- Inwestycja ta wpłynie na zwiększenie atrakcyjności turystycznego regionu - wyjaśnił Jak w poniedziałek rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku Michał Piotrowski.

d2j9xel

Przystań Kajakowa nad jeziorem Gołuń

Przedsięwzięcie zakłada poprawę zagospodarowania przystani kajakowej we Wdzydzach nad jeziorem Gołuń. W ramach inwestycji wybudowane zostaną pomosty i promenady wzdłuż brzegu jeziora, powstanie też slip, czyli pomost najazdowy dla kajaków.

Przystań wyposażona zostanie w suszarki na kajaki, oznakowanie i sprzęt niezbędny do obsługi kajakarzy. Istniejący budynek sanitarny zamieniony zostanie na pralnię samoobsługową z dostępem do pralkosuszarki. Zakłada się, że dzięki temu liczba użytkowników szlaku zwiększy się o tysiąc osób.

Projekt realizowany będzie do końca 2021 r. Jego całkowita wartość to niespełna 1,1 mln zł, w tym dofinansowanie z budżetu Unii Europejskiej wyniesie 732 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Remont w prezencie - odc. 3

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2j9xel

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j9xel
d2j9xel