Trwa ładowanie...
d22o81p

Pomorskie Szlaki Kajakowe. Nowa inwestycja za 1,1 mln zł gotowa już za rok

Do końca 2021 r. potrwa modernizacja przystani kajakowej we Wdzydzach nad jeziorem Gołuń. Koszt inwestycji wyniesie blisko 1,1 mln zł. W ramach inwestycji wybudowane zostaną pomosty i promenady wzdłuż brzegu jeziora, powstanie też slip.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wdzydze słyną z pięknych jezior
Wdzydze słyną z pięknych jezior (123RF, Fot: Curioso Photography)
d22o81p

Inwestycję wykona firma Usługi Turystyczne Zbigniew Galiński, która jest operatorem turystyki kajakowej. Prowadzi m.in. wypożyczalnię kajaków oraz stanice kajakowe we Wdzydzach i Swornegaciach.

Projekt otrzyma wsparcie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Umowa w tej sprawie zostanie zawarta w 16 września we Wdzydzach.

d22o81p

- Inwestycja ta wpłynie na zwiększenie atrakcyjności turystycznego regionu - wyjaśnił Jak w poniedziałek rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku Michał Piotrowski.

Przystań Kajakowa nad jeziorem Gołuń

Przedsięwzięcie zakłada poprawę zagospodarowania przystani kajakowej we Wdzydzach nad jeziorem Gołuń. W ramach inwestycji wybudowane zostaną pomosty i promenady wzdłuż brzegu jeziora, powstanie też slip, czyli pomost najazdowy dla kajaków.

Przystań wyposażona zostanie w suszarki na kajaki, oznakowanie i sprzęt niezbędny do obsługi kajakarzy. Istniejący budynek sanitarny zamieniony zostanie na pralnię samoobsługową z dostępem do pralkosuszarki. Zakłada się, że dzięki temu liczba użytkowników szlaku zwiększy się o tysiąc osób.

d22o81p

Projekt realizowany będzie do końca 2021 r. Jego całkowita wartość to niespełna 1,1 mln zł, w tym dofinansowanie z budżetu Unii Europejskiej wyniesie 732 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Remont w prezencie - odc. 3

d22o81p

Podziel się opinią

Share
d22o81p
d22o81p