Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
turystyka
02-12-2019 13:35

Pomorze Zachodnie. Morze, jeziora, rzeki, szlaki rowerowe

Chcesz w niebanalny sposób spędzić wakacje? Co powiesz na spływ dziką rzeką wprost na nadmorską plażę, czy też rejs jachtem szlakiem nowoczesnych marin? A może skusi cię rowerowa wyprawa trasą na nasypie dawnej linii kolejowej? Pomorze Zachodnie przyciąga co roku rzesze turystów wypoczywających nie tylko na słynnych, nadmorskich plażach.

Pomorze Zachodnie. Morze, jeziora, rzeki, szlaki roweroweŹródło: M.Bogunowicz
dal2lq1
dal2lq1

Wizytówką regionu jest Zachodniopomorski Szlak Żeglarski. To sieć marin i przystani, które umożliwiają zaplanowanie rejsu przez Zalew Szczeciński oraz śródlądowe i nadmorskie porty zarówno doświadczonym, jak i początkującym żeglarzom. Teraz powstaje licząca ponad tysiąc kilometrów sieć rowerowych tras turystycznych. Część z nich jest gotowa. Już można zaplanować na nich rowerowe wakacje 2020. Przejechać można m.in. szlakami zbudowanymi na nasypach zlikwidowanych linii kolejowych. Drogi rowerowe, które bez uciążliwych podjazdów przecinają pełen wzgórz i jezior polodowcowy krajobraz, są dla każdego.

Kołobrzeg. Piesza i rowerowa kładka nad wydmami rozdzielającymi nadmorską plażę od torfowisk A. Kraśnicki jr
Kołobrzeg. Piesza i rowerowa kładka nad wydmami rozdzielającymi nadmorską plażę od torfowisk Źródło: A. Kraśnicki jr

Aktywnych turystów przyciągają rzeki, które umożliwiają kilkudniowe wyprawy kajakowe. Najsłynniejsza to Drawa, ale niezapomnianym przeżyciem jest możliwość spłynięcia Regą. Prosto na nadmorską plażę - jedną z tych, dla których wczasowicze wybierają wypoczynek właśnie na Pomorzu Zachodnim.

Spływ Piławą jest w ofercie wielu firm oferujących kajakowe wycieczki i wyprawy A. Kraśnicki jr
Spływ Piławą jest w ofercie wielu firm oferujących kajakowe wycieczki i wyprawy Źródło: A. Kraśnicki jr

Najsłynniejszą jest ta w Świnoujściu. Szeroka na ponad sto metrów, nie ma sobie równej na polskim wybrzeżu. W 2017 roku trafiła nawet do rankingu Skyscannera (popularnej wyszukiwarki lotów) jako jedno z dwudziestu pięciu najwspanialszych nadmorskich zakątków świata.

Plaże Pomorza Zachodniego to jeden z ogromnych atutów zlokalizowanej nad morzem bazy uzdrowiskowej Materiały prasowe
Plaże Pomorza Zachodniego to jeden z ogromnych atutów zlokalizowanej nad morzem bazy uzdrowiskowej Źródło: Materiały prasowe

- Wiemy, że obok takich miejsc z sukcesem lokują się inwestycje prywatne: pensjonaty, hotele, restauracje. Dzięki temu mamy coraz więcej turystów - mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.
Tych przybywa w tempie, które stawia region na pierwszym miejscu w Polsce pod względem noclegów. W 2018 roku wykupiono ich 15,5 mln, o prawie osiem procent więcej niż rok wcześniej. W sumie wypoczynek na Pomorzu Zachodnim wybrało ponad 3 mln turystów.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
dal2lq1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
dal2lq1